Brother TN-130C Toner cyan, 1.5K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-4040 CN (TN130C)
SKU:
TN130C
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Excl. VAT: £43.91
Incl. VAT: £52.69
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
4 In Stock
4 In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Brother TN-130C Toner cyan, 1.5K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-4040 CN (TN130C)
SKU:
TN130C
Description
Brother TN-130C Toner cyan, 1.5K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-4040 CN (TN130C)
Brother TN-130C Toner cyan, 1.5K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-4040 CN
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Colour toner page yield | 1500 pages |
| Compatibility | HL-4040CN, HL-4050CDN, HL-4070CDW, DCP-9040CN, DCP-9042CDN, DCP-9045CDN, MFC-9440CN, MFC-9450CDN, MFC-9460CDN, MFC-9840CDW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Brother |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Cyan |
| Country of origin | China |
| Cartridge return & recycling | Yes |
| Colour | Yes |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 30 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 190 mm |
| Depth | 147 mm |
| Height | 360 mm |
| Dimensions (WxDxH) | 313 x 110 x 58 mm |
| Package weight | 1.29 kg |
| Weight | 649 g |
| Package dimensions (WxDxH) | 365 x 195 x 150 mm |
| Empty weight | 595 g |
| Products per pallet | 120 pc(s) |
| Print quality | |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Cyan |
| Packaging data | |
| Package weight | 1.29 kg |
| Package dimensions (WxDxH) | 365 x 195 x 150 mm |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Brother |
| Country of origin | China |
| Colour | Yes |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 30 pc(s) |
| Compatibility | HL-4040CN, HL-4050CDN, HL-4070CDW, DCP-9040CN, DCP-9042CDN, DCP-9045CDN, MFC-9440CN, MFC-9450CDN, MFC-9460CDN, MFC-9840CDW |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |
| Empty weight | 595 g |
| Colour | Yes |
| Package dimensions (WxDxH) | 365 x 195 x 150 mm |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 17.4 cm |
| Pallet gross weight | 162 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Products per pallet | 120 pc(s) |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 30 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Brother TN-130C Toner cyan, 1.5K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-4040 CN (TN130C)” Cancel reply
Buy new:
Excl. VAT: £43.91
Incl. VAT: £52.69
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
4 In Stock
4 In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Brother TN-130C Toner cyan, 1.5K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-4040 CN (TN130C)” Cancel reply
Description
Brother TN-130C Toner cyan, 1.5K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-4040 CN (TN130C)
Brother TN-130C Toner cyan, 1.5K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-4040 CN
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Colour toner page yield | 1500 pages |
| Compatibility | HL-4040CN, HL-4050CDN, HL-4070CDW, DCP-9040CN, DCP-9042CDN, DCP-9045CDN, MFC-9440CN, MFC-9450CDN, MFC-9460CDN, MFC-9840CDW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Brother |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Cyan |
| Country of origin | China |
| Cartridge return & recycling | Yes |
| Colour | Yes |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 30 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 190 mm |
| Depth | 147 mm |
| Height | 360 mm |
| Dimensions (WxDxH) | 313 x 110 x 58 mm |
| Package weight | 1.29 kg |
| Weight | 649 g |
| Package dimensions (WxDxH) | 365 x 195 x 150 mm |
| Empty weight | 595 g |
| Products per pallet | 120 pc(s) |
| Print quality | |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Cyan |
| Packaging data | |
| Package weight | 1.29 kg |
| Package dimensions (WxDxH) | 365 x 195 x 150 mm |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Brother |
| Country of origin | China |
| Colour | Yes |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 30 pc(s) |
| Compatibility | HL-4040CN, HL-4050CDN, HL-4070CDW, DCP-9040CN, DCP-9042CDN, DCP-9045CDN, MFC-9440CN, MFC-9450CDN, MFC-9460CDN, MFC-9840CDW |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |
| Empty weight | 595 g |
| Colour | Yes |
| Package dimensions (WxDxH) | 365 x 195 x 150 mm |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 17.4 cm |
| Pallet gross weight | 162 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Products per pallet | 120 pc(s) |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 30 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: DK11219
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11221
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22205
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22211
In Stock
Get Instant Price
SKU: DKBU99
In Stock
Get Instant Price
SKU: BP60PA
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22246
In Stock
Excl. VAT: £20.53
Incl. VAT: £24.63
Incl. VAT: £24.63
SKU: DK22212
In Stock
Excl. VAT: £30.50
Incl. VAT: £36.60
Incl. VAT: £36.60
SKU: DR2000
In Stock
Excl. VAT: £78.29
Incl. VAT: £93.95
Incl. VAT: £93.95
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.