Brother DK-22212 DirectLabel Etikettes white Film 62mm x 15,24m for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm (DK22212)
SKU:
DK22212
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Excl. VAT: £30.50
Incl. VAT: £36.60
Delivery Date:
Tuesday, May 19
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
In Stock
In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Brother DK-22212 DirectLabel Etikettes white Film 62mm x 15,24m for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm (DK22212)
SKU:
DK22212
Description
Brother DK-22212 DirectLabel Etikettes white Film 62mm x 15,24m for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm (DK22212)
Brother DK-22212 DirectLabel Etikettes white Film 62mm x 15,24m for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm
Specifications
| Print technology | |
|---|---|
| Print technology | Direct thermal |
| Features | |
| Label colour | Black on white |
| Rolls per pack | 1 |
| Brand compatibility | Brother |
| Tape type | DK |
| Print technology | Direct thermal |
| Package type | Box |
| Country of origin | China |
| Product colour | White |
| Compatibility | Brother QL1050, QL1060N, QL500, QL500A, QL550, QL560, QL560VP, QL570, QL580N, QL650TD, QL700, QL710W, QL720NW |
| Technical details | |
| Tape type | DK |
| Tape length | 15.24 m |
| Country of origin | China |
| Product colour | White |
| Tape width | 6.2 cm |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Packaging content | |
| Package type | Box |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 6.2 cm |
| Depth | 115 mm |
| Weight | 183 g |
| Width | 88 mm |
| Tape length | 15.24 m |
| Package type | Box |
| Package weight | 255 g |
| Height | 112 mm |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Package weight | 255 g |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 15.9 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Pallet gross weight | 291.6 kg |
| Products per pallet | 864 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Other features | |
| Country of origin | China |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Brother DK-22212 DirectLabel Etikettes white Film 62mm x 15,24m for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm (DK22212)” Cancel reply
Buy new:
Excl. VAT: £30.50
Incl. VAT: £36.60
Delivery Date:
Tuesday, May 19
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
In Stock
In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Brother DK-22212 DirectLabel Etikettes white Film 62mm x 15,24m for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm (DK22212)” Cancel reply
Description
Brother DK-22212 DirectLabel Etikettes white Film 62mm x 15,24m for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm (DK22212)
Brother DK-22212 DirectLabel Etikettes white Film 62mm x 15,24m for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm
Specifications
| Print technology | |
|---|---|
| Print technology | Direct thermal |
| Features | |
| Label colour | Black on white |
| Rolls per pack | 1 |
| Brand compatibility | Brother |
| Tape type | DK |
| Print technology | Direct thermal |
| Package type | Box |
| Country of origin | China |
| Product colour | White |
| Compatibility | Brother QL1050, QL1060N, QL500, QL500A, QL550, QL560, QL560VP, QL570, QL580N, QL650TD, QL700, QL710W, QL720NW |
| Technical details | |
| Tape type | DK |
| Tape length | 15.24 m |
| Country of origin | China |
| Product colour | White |
| Tape width | 6.2 cm |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Packaging content | |
| Package type | Box |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 6.2 cm |
| Depth | 115 mm |
| Weight | 183 g |
| Width | 88 mm |
| Tape length | 15.24 m |
| Package type | Box |
| Package weight | 255 g |
| Height | 112 mm |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Package weight | 255 g |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 15.9 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Pallet gross weight | 291.6 kg |
| Products per pallet | 864 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Other features | |
| Country of origin | China |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: TZ211
In Stock
Get Instant Price
SKU: TZ221
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11219
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22214
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK44205
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22246
In Stock
Excl. VAT: £20.53
Incl. VAT: £24.63
Incl. VAT: £24.63
SKU: DR2005
In Stock
Excl. VAT: £76.02
Incl. VAT: £91.22
Incl. VAT: £91.22
SKU: DR2000
In Stock
Excl. VAT: £78.29
Incl. VAT: £93.95
Incl. VAT: £93.95
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.