SKU: UM.QB2EE.E05
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: UM.CB2EE.004
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: UM.HB7EE.E07
Key Features:
| Brand | Acer |
| Type | Computer Monitors |
| HD type | Full HD |
| Display technology | LCD |
| Product colour | Black |
| Backlight type | LED |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Response time | 4 ms |
| Display diagonal | 68.6 cm (27") |
| Contrast ratio (typical) | 41.66736111 |
| Touchscreen | No |
| Panel type | IPS |
| Colour depth | 6 bit |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| RMS rated power | 2 W |
| Built-in camera | No |
| Built-in USB hub | No |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| HDMI | Yes |
| HDMI version | 1.4 |
| DisplayPort version | 1.2 |
| Height (without stand) | 455 mm |
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: UM.WV7EE.305
Get Instant Price