Brother DK-22205 DirectLabel Etikettes white 62mm x 30,48m for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm (DK22205)
SKU:
DK22205
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tuesday, May 19
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Brother DK-22205 DirectLabel Etikettes white 62mm x 30,48m for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm (DK22205)
SKU:
DK22205
Description
Brother DK-22205 DirectLabel Etikettes white 62mm x 30,48m for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm (DK22205)
Brother DK-22205 DirectLabel Etikettes white 62mm x 30,48m for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm
Specifications
| Print technology | |
|---|---|
| Print technology | Direct thermal |
| Features | |
| Label colour | Black on white |
| Finish type | Matt |
| Rolls per pack | 1 |
| Water-resistant | No |
| Ultraviolet (UV) resistant | No |
| Suitable for textured surface | No |
| Oil-resistant | No |
| Heat-resistant | No |
| Heat shrink | No |
| Chemical-resistant | No |
| Suitable for outdoor use | No |
| Suitable for any surface | No |
| Laminated | No |
| Brand compatibility | Brother |
| Tape type | DK |
| Print technology | Direct thermal |
| Package type | Box |
| Country of origin | China |
| Product colour | White |
| Compatibility | QL1050, QL1060N, QL500, QL500A, QL550, QL560, QL560VP, QL570, QL580N, QL650TD, QL700, QL710W, QL720NW |
| Type | Continuous label |
| Self-laminating | No |
| Weatherproof | No |
| Humidity resistant | No |
| Flame-retardant | No |
| Corrosion resistant | No |
| Technical details | |
| Tape type | DK |
| Tape length | 30.48 m |
| Country of origin | China |
| Product colour | White |
| Tape width | 6.2 cm |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 4977766628198 |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Packaging data | |
| Package depth | 589 mm |
| Package width | 523 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 167 mm |
| Package weight | 417 g |
| Packaging content | |
| Package type | Box |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 6.2 cm |
| Depth | 115 mm |
| Weight | 345 g |
| Width | 54 mm |
| Tape length | 30.48 m |
| Package width | 523 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 167 mm |
| Package depth | 589 mm |
| Package weight | 417 g |
| Height | 112 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 16.5 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Pallet gross weight | 435.6 kg |
| Products per pallet | 864 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Other features | |
| Package depth | 589 mm |
| Country of origin | China |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Brother DK-22205 DirectLabel Etikettes white 62mm x 30,48m for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm (DK22205)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tuesday, May 19
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Brother DK-22205 DirectLabel Etikettes white 62mm x 30,48m for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm (DK22205)” Cancel reply
Description
Brother DK-22205 DirectLabel Etikettes white 62mm x 30,48m for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm (DK22205)
Brother DK-22205 DirectLabel Etikettes white 62mm x 30,48m for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm
Specifications
| Print technology | |
|---|---|
| Print technology | Direct thermal |
| Features | |
| Label colour | Black on white |
| Finish type | Matt |
| Rolls per pack | 1 |
| Water-resistant | No |
| Ultraviolet (UV) resistant | No |
| Suitable for textured surface | No |
| Oil-resistant | No |
| Heat-resistant | No |
| Heat shrink | No |
| Chemical-resistant | No |
| Suitable for outdoor use | No |
| Suitable for any surface | No |
| Laminated | No |
| Brand compatibility | Brother |
| Tape type | DK |
| Print technology | Direct thermal |
| Package type | Box |
| Country of origin | China |
| Product colour | White |
| Compatibility | QL1050, QL1060N, QL500, QL500A, QL550, QL560, QL560VP, QL570, QL580N, QL650TD, QL700, QL710W, QL720NW |
| Type | Continuous label |
| Self-laminating | No |
| Weatherproof | No |
| Humidity resistant | No |
| Flame-retardant | No |
| Corrosion resistant | No |
| Technical details | |
| Tape type | DK |
| Tape length | 30.48 m |
| Country of origin | China |
| Product colour | White |
| Tape width | 6.2 cm |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 4977766628198 |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Packaging data | |
| Package depth | 589 mm |
| Package width | 523 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 167 mm |
| Package weight | 417 g |
| Packaging content | |
| Package type | Box |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 6.2 cm |
| Depth | 115 mm |
| Weight | 345 g |
| Width | 54 mm |
| Tape length | 30.48 m |
| Package width | 523 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 167 mm |
| Package depth | 589 mm |
| Package weight | 417 g |
| Height | 112 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 16.5 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Pallet gross weight | 435.6 kg |
| Products per pallet | 864 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Other features | |
| Package depth | 589 mm |
| Country of origin | China |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: BP60MA
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22251
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK44205
In Stock
Get Instant Price
SKU: DKBU99
In Stock
Get Instant Price
SKU: BDL7J000058040
In Stock
Excl. VAT: £36.92
Incl. VAT: £44.30
Incl. VAT: £44.30
SKU: DR2005
In Stock
Excl. VAT: £76.02
Incl. VAT: £91.22
Incl. VAT: £91.22
SKU: DR2000
In Stock
Excl. VAT: £78.29
Incl. VAT: £93.95
Incl. VAT: £93.95
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.