Brother DK-11219 DirectLabel Etikettes round 12mm 1200 for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm (DK11219)
SKU:
DK11219
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Brother DK-11219 DirectLabel Etikettes round 12mm 1200 for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm (DK11219)
SKU:
DK11219
Description
Brother DK-11219 DirectLabel Etikettes round 12mm 1200 for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm (DK11219)
Brother DK-11219 DirectLabel Etikettes round 12mm 1200 for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Label type | DK |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Label diameter | 1.2 cm |
| Weight | 20 g |
| Dimensions (WxDxH) | 54 x 115 x 112 mm |
| Package weight | 29 g |
| Packaging data | |
| Package weight | 29 g |
| Products per pallet | 864 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Packaging content | |
| Labels per pack | 1200 pc(s) |
| Technical details | |
| Labels per pack | 1200 pc(s) |
| Label type | DK |
| Country of origin | China |
| Pallet gross height | 15.9 cm |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Logistics data | |
| Pallet gross weight | 259.9 kg |
| Products per pallet | 864 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Pallet gross height | 15.9 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Pallet gross weight | 259.9 kg |
| Country of origin | China |
| Products per pallet | 864 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Brother DK-11219 DirectLabel Etikettes round 12mm 1200 for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm (DK11219)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Brother DK-11219 DirectLabel Etikettes round 12mm 1200 for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm (DK11219)” Cancel reply
Description
Brother DK-11219 DirectLabel Etikettes round 12mm 1200 for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm (DK11219)
Brother DK-11219 DirectLabel Etikettes round 12mm 1200 for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Label type | DK |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Label diameter | 1.2 cm |
| Weight | 20 g |
| Dimensions (WxDxH) | 54 x 115 x 112 mm |
| Package weight | 29 g |
| Packaging data | |
| Package weight | 29 g |
| Products per pallet | 864 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Packaging content | |
| Labels per pack | 1200 pc(s) |
| Technical details | |
| Labels per pack | 1200 pc(s) |
| Label type | DK |
| Country of origin | China |
| Pallet gross height | 15.9 cm |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Logistics data | |
| Pallet gross weight | 259.9 kg |
| Products per pallet | 864 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Pallet gross height | 15.9 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Pallet gross weight | 259.9 kg |
| Country of origin | China |
| Products per pallet | 864 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: DK22211
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22214
In Stock
Get Instant Price
SKU: DKN55224
In Stock
Get Instant Price
SKU: BP60MA
In Stock
Get Instant Price
SKU: BP60PA
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22246
In Stock
Excl. VAT: £20.53
Incl. VAT: £24.63
Incl. VAT: £24.63
SKU: DR2000
In Stock
Excl. VAT: £78.29
Incl. VAT: £93.95
Incl. VAT: £93.95
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.