Brother DK-BU99 Cutter blade twin pack Pack=2 for Brother P-Touch QL/700/QL 12-103.6mm (DKBU99)
SKU:
DKBU99
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tuesday, May 19
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
8 In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Brother DK-BU99 Cutter blade twin pack Pack=2 for Brother P-Touch QL/700/QL 12-103.6mm (DKBU99)
SKU:
DKBU99
Description
Brother DK-BU99 Cutter blade twin pack Pack=2 for Brother P-Touch QL/700/QL 12-103.6mm (DKBU99)
Brother DK-BU99 Cutter blade twin pack Pack=2 for Brother P-Touch QL/700/QL 12-103.6mm
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Compatibility | QL-500, QL-550, QL-650TD |
| Weight & dimensions | |
| Width | 30 mm |
| Depth | 100 mm |
| Height | 30 mm |
| Weight | 490 g |
| Package weight | 620 g |
| Packaging data | |
| Package weight | 620 g |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Technical details | |
| Country of origin | China |
| Products per pallet | 8000 pc(s) |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 80 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 14.2 cm |
| Master (outer) cases per pallet layer | 8 pc(s) |
| Pallet gross weight | 192.8 kg |
| Products per pallet | 8000 pc(s) |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 80 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Pallet gross weight | 192.8 kg |
| Products per pallet | 8000 pc(s) |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 80 pc(s) |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Brother DK-BU99 Cutter blade twin pack Pack=2 for Brother P-Touch QL/700/QL 12-103.6mm (DKBU99)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tuesday, May 19
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
8 In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Brother DK-BU99 Cutter blade twin pack Pack=2 for Brother P-Touch QL/700/QL 12-103.6mm (DKBU99)” Cancel reply
Description
Brother DK-BU99 Cutter blade twin pack Pack=2 for Brother P-Touch QL/700/QL 12-103.6mm (DKBU99)
Brother DK-BU99 Cutter blade twin pack Pack=2 for Brother P-Touch QL/700/QL 12-103.6mm
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Compatibility | QL-500, QL-550, QL-650TD |
| Weight & dimensions | |
| Width | 30 mm |
| Depth | 100 mm |
| Height | 30 mm |
| Weight | 490 g |
| Package weight | 620 g |
| Packaging data | |
| Package weight | 620 g |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Technical details | |
| Country of origin | China |
| Products per pallet | 8000 pc(s) |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 80 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 14.2 cm |
| Master (outer) cases per pallet layer | 8 pc(s) |
| Pallet gross weight | 192.8 kg |
| Products per pallet | 8000 pc(s) |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 80 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Pallet gross weight | 192.8 kg |
| Products per pallet | 8000 pc(s) |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 80 pc(s) |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: TZ211
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22211
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK44205
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK44605
In Stock
Get Instant Price
SKU: DKN55224
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22606
In Stock
Excl. VAT: £41.89
Incl. VAT: £50.27
Incl. VAT: £50.27
SKU: DR2000
In Stock
Excl. VAT: £78.29
Incl. VAT: £93.95
Incl. VAT: £93.95
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.