Brother DK-22246 DirectLabel Etikettes white 103mm x 30,48m for Brother QL 12-103.6mm (DK22246)
SKU:
DK22246
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Excl. VAT: £20.53
Incl. VAT: £24.63
Delivery Date:
Tomorrow, May 19
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
In Stock
In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Brother DK-22246 DirectLabel Etikettes white 103mm x 30,48m for Brother QL 12-103.6mm (DK22246)
SKU:
DK22246
Description
Brother DK-22246 DirectLabel Etikettes white 103mm x 30,48m for Brother QL 12-103.6mm (DK22246)
Brother DK-22246 DirectLabel Etikettes white 103mm x 30,48m for Brother QL 12-103.6mm
Specifications
| Print technology | |
|---|---|
| Print technology | Direct thermal |
| Features | |
| Label colour | Black on white |
| Rolls per pack | 1 |
| Brand compatibility | Brother |
| Tape type | DK |
| Print technology | Direct thermal |
| Package type | Box |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black, White |
| Compatibility | QL-1100, QL-1110NWB, QL-1050, QL-1060N |
| Technical details | |
| Tape type | DK |
| Tape length | 30.48 m |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black, White |
| Tape width | 10.3 cm |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Packaging content | |
| Package type | Box |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 10.3 cm |
| Depth | 115 mm |
| Weight | 575 g |
| Width | 128 mm |
| Tape length | 30.48 m |
| Package type | Box |
| Package weight | 628 g |
| Height | 112 mm |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Package weight | 628 g |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 16.4 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Pallet gross weight | 338.4 kg |
| Products per pallet | 432 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Other features | |
| Country of origin | China |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Brother DK-22246 DirectLabel Etikettes white 103mm x 30,48m for Brother QL 12-103.6mm (DK22246)” Cancel reply
Buy new:
Excl. VAT: £20.53
Incl. VAT: £24.63
Delivery Date:
Tomorrow, May 19
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
In Stock
In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Brother DK-22246 DirectLabel Etikettes white 103mm x 30,48m for Brother QL 12-103.6mm (DK22246)” Cancel reply
Description
Brother DK-22246 DirectLabel Etikettes white 103mm x 30,48m for Brother QL 12-103.6mm (DK22246)
Brother DK-22246 DirectLabel Etikettes white 103mm x 30,48m for Brother QL 12-103.6mm
Specifications
| Print technology | |
|---|---|
| Print technology | Direct thermal |
| Features | |
| Label colour | Black on white |
| Rolls per pack | 1 |
| Brand compatibility | Brother |
| Tape type | DK |
| Print technology | Direct thermal |
| Package type | Box |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black, White |
| Compatibility | QL-1100, QL-1110NWB, QL-1050, QL-1060N |
| Technical details | |
| Tape type | DK |
| Tape length | 30.48 m |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black, White |
| Tape width | 10.3 cm |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Packaging content | |
| Package type | Box |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 10.3 cm |
| Depth | 115 mm |
| Weight | 575 g |
| Width | 128 mm |
| Tape length | 30.48 m |
| Package type | Box |
| Package weight | 628 g |
| Height | 112 mm |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Package weight | 628 g |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 16.4 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Pallet gross weight | 338.4 kg |
| Products per pallet | 432 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Other features | |
| Country of origin | China |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: DK44605
In Stock
Get Instant Price
SKU: DKBU99
In Stock
Get Instant Price
SKU: DKN55224
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11209
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22211
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22212
In Stock
Excl. VAT: £30.50
Incl. VAT: £36.60
Incl. VAT: £36.60
SKU: DK22606
In Stock
Excl. VAT: £41.89
Incl. VAT: £50.27
Incl. VAT: £50.27
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.