SKU: SDU 6000 PD
In Stock
Excl. VAT: £1,630.49
Incl. VAT: £1,956.59
Incl. VAT: £1,956.59
SKU: IPG-600-UK
Key Features:
| Brand | Riello |
| Product Type | Uninterruptible Power Supplies (UPSs) |
| Output frequency regulation | 50 - 60 Hz |
| Output power | 360 W |
| Input operation voltage (min) | 172 V |
| Input operation voltage (max) | 276 V |
| Output operation voltage (min) | 172 V |
| Output operation voltage (max) | 276 V |
| Output power capacity | 0.6 kVA |
| Waveform | Sine |
| Number of output phases | 1 |
| Number of input phases | 1 |
| Number of phases | 1 |
| Input operation voltage (min) | 172 V |
| Input operation voltage (max) | 276 V |
| Output operation voltage (min) | 172 V |
| Output operation voltage (max) | 276 V |
| Output power capacity | 0.6 kVA |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Number of phases | 1 |
| Number of type F outputs | 6 |
| AC outlets quantity | 8 AC outlet(s) |
| AC outlet types | C13 coupler |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Form factor | Compact |
| Product colour | Black |
| Safety | EN 62040-1-1 2006/95/EC; EN 62040-3 |
| Certification | EN 62040-2 2004/108 EC CE; GS/TUV |
| Package width | 260 mm |
| Package depth | 380 mm |
| Package height | 140 mm |
| Weight | 3.7 kg |
| Width | 175 mm |
| Package weight | 4 kg |
| Height | 99 mm |
| Depth | 313 mm |
In Stock
Excl. VAT: £75.99
Incl. VAT: £91.19
Incl. VAT: £91.19
SKU: MDU
In Stock
Excl. VAT: £415.89
Incl. VAT: £499.06
Incl. VAT: £499.06
SKU: MULTICOM 411
In Stock
Excl. VAT: £1,490.16
Incl. VAT: £1,788.19
Incl. VAT: £1,788.19
SKU: NPW 1000
In Stock
Excl. VAT: £137.25
Incl. VAT: £164.69
Incl. VAT: £164.69
SKU: MST PAR
In Stock
Excl. VAT: £193.75
Incl. VAT: £232.50
Incl. VAT: £232.50
SKU: NXE PAR
In Stock
Excl. VAT: £483.62
Incl. VAT: £580.35
Incl. VAT: £580.35
SKU: MPT PAR
In Stock
Excl. VAT: £224.30
Incl. VAT: £269.16
Incl. VAT: £269.16
SKU: SDU-STW PAR
In Stock
Excl. VAT: £103.90
Incl. VAT: £124.68
Incl. VAT: £124.68
