Accessories
Key Features:
| Brand | HPE |
| Product type | InfiniBand & Fibre Optic Cables |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Cable length | 1 m |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| Product colour | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85444290 |
| Weight | 95.3 g |
| Cable length | 1 m |
Excl Sale. VAT: £66.50
Incl. VAT: £89.70
Incl Sale. VAT: £79.80
Key Features:
| Brand | HPE |
| Product Type | Network Switch Modules |
| Networking standards | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Copper ethernet cabling technology | 10BASE-T, 100BASE-T, 1000BASE-T |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 24 |
| Compatibility | HP 5400R |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Weight | 850 g |
| Dimensions (WxDxH) | 261.6 x 206.5 x 44.5 mm |
| Width | 261.6 mm |
| Depth | 206.5 mm |
| Height | 44.5 mm |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
Excl Sale. VAT: £1,279.50
Incl. VAT: £1,675.27
Incl Sale. VAT: £1,535.40
Key Features:
| Brand | HPE |
| Type | Network Switch Modules |
| Product colour | White |
| Form Factor | Plug-in module |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 20 |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Copper ethernet cabling technology | 10BASE-T, 100BASE-T, 1000BASE-T |
| SFP+ module slots quantity | 4 |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Weight | 930 g |
| Width | 261.6 mm |
| Depth | 206.5 mm |
| Height | 44.5 mm |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
Excl Sale. VAT: £1,258.50
Incl. VAT: £1,631.31
Incl Sale. VAT: £1,510.20
Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder
Incl. VAT: £121.44
Available on Backorder
Incl. VAT: £63.48