APC Battery Pack Smart-UPS SMX (SMX120RMBP2U)
SKU:
SMX120RMBP2U
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Excl. VAT: £892.68
Incl. VAT: £1,071.21
Delivery Date:
Monday, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
2 In Stock
2 In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
APC Battery Pack Smart-UPS SMX (SMX120RMBP2U)
SKU:
SMX120RMBP2U
Description
APC Battery Pack Smart-UPS SMX (SMX120RMBP2U)
APC Battery Pack Smart-UPS SMX (SMX120RMBP2U)
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
| Battery voltage | 120 V |
| Certification | REACH, PEP, EOLI |
| Battery life | 5 year(s) |
| Hot-swap battery | Yes |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 291.4 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 56.4 kg |
| Width | 432 mm |
| Height | 85 mm |
| Depth | 667 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 596 mm |
| Package height | 243 mm |
| Package depth | 869 mm |
| Package weight | 63.6 kg |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -15 – 45 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Operating altitude | 0 – 3000 m |
| Non-operating altitude | 0 – 15000 m |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “APC Battery Pack Smart-UPS SMX (SMX120RMBP2U)” Cancel reply
Buy new:
Excl. VAT: £892.68
Incl. VAT: £1,071.21
Delivery Date:
Monday, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
2 In Stock
2 In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “APC Battery Pack Smart-UPS SMX (SMX120RMBP2U)” Cancel reply
Description
APC Battery Pack Smart-UPS SMX (SMX120RMBP2U)
APC Battery Pack Smart-UPS SMX (SMX120RMBP2U)
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
| Battery voltage | 120 V |
| Certification | REACH, PEP, EOLI |
| Battery life | 5 year(s) |
| Hot-swap battery | Yes |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 291.4 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 56.4 kg |
| Width | 432 mm |
| Height | 85 mm |
| Depth | 667 mm |
| Packaging data | |
| Package width | 596 mm |
| Package height | 243 mm |
| Package depth | 869 mm |
| Package weight | 63.6 kg |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -15 – 45 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Operating altitude | 0 – 3000 m |
| Non-operating altitude | 0 – 15000 m |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: AP6009A
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: EPDU1132B
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: EPDU1132M
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: EPDU1216B
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: EPDU1116M
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: AP6015A
In Stock
Excl. VAT: £64.49
Incl. VAT: £77.39
Incl. VAT: £77.39
SKU: AP7552
In Stock
Excl. VAT: £315.25
Incl. VAT: £378.31
Incl. VAT: £378.31
SKU: AP7821B
In Stock
Excl. VAT: £503.48
Incl. VAT: £604.17
Incl. VAT: £604.17
SKU: AP8858EU3
In Stock
Excl. VAT: £626.17
Incl. VAT: £751.41
Incl. VAT: £751.41
SKU: AP7920B
In Stock
Excl. VAT: £641.22
Incl. VAT: £769.46
Incl. VAT: £769.46
SKU: AP8659
In Stock
Excl. VAT: £1,235.67
Incl. VAT: £1,482.81
Incl. VAT: £1,482.81
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD

Reviews
There are no reviews yet.