Brother TZE-FX651 DirectLabel black on yellow Laminat 24mm x 8m for Brother P-Touch TZ 3.5-24mm/HSE/36mm/6-24mm/6-36mm (TZEFX651)
SKU:
TZEFX651
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
2 In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Brother TZE-FX651 DirectLabel black on yellow Laminat 24mm x 8m for Brother P-Touch TZ 3.5-24mm/HSE/36mm/6-24mm/6-36mm (TZEFX651)
SKU:
TZEFX651
Description
Brother TZE-FX651 DirectLabel black on yellow Laminat 24mm x 8m for Brother P-Touch TZ 3.5-24mm/HSE/36mm/6-24mm/6-36mm (TZEFX651)
Brother TZE-FX651 DirectLabel black on yellow Laminat 24mm x 8m for Brother P-Touch TZ 3.5-24mm/HSE/36mm/6-24mm/6-36mm
Specifications
| Print technology | |
|---|---|
| Print technology | Thermal transfer |
| Features | |
| Label colour | Black on yellow |
| Tape type | TZ |
| Print technology | Thermal transfer |
| Package type | Box |
| Material | Paper |
| Country of origin | China |
| Product colour | Yellow |
| Technical details | |
| Tape type | TZ |
| Tape size | 2.4 cm |
| Tape length | 8 m |
| Material | Paper |
| Country of origin | China |
| Product colour | Yellow |
| Tape width | 2.4 cm |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Packaging data | |
| Package depth | 435 mm |
| Package width | 350 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 275 mm |
| Package weight | 74 g |
| Packaging content | |
| Package type | Box |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 2.4 cm |
| Depth | 70 mm |
| Weight | 66 g |
| Width | 30 mm |
| Tape size | 2.4 cm |
| Tape length | 8 m |
| Package width | 350 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 275 mm |
| Package depth | 435 mm |
| Package weight | 74 g |
| Height | 105 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 17.1 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 24 pc(s) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Pallet gross weight | 271 kg |
| Products per pallet | 2400 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Other features | |
| Tape size | 2.4 cm |
| Package depth | 435 mm |
| Country of origin | China |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Brother TZE-FX651 DirectLabel black on yellow Laminat 24mm x 8m for Brother P-Touch TZ 3.5-24mm/HSE/36mm/6-24mm/6-36mm (TZEFX651)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
2 In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Brother TZE-FX651 DirectLabel black on yellow Laminat 24mm x 8m for Brother P-Touch TZ 3.5-24mm/HSE/36mm/6-24mm/6-36mm (TZEFX651)” Cancel reply
Description
Brother TZE-FX651 DirectLabel black on yellow Laminat 24mm x 8m for Brother P-Touch TZ 3.5-24mm/HSE/36mm/6-24mm/6-36mm (TZEFX651)
Brother TZE-FX651 DirectLabel black on yellow Laminat 24mm x 8m for Brother P-Touch TZ 3.5-24mm/HSE/36mm/6-24mm/6-36mm
Specifications
| Print technology | |
|---|---|
| Print technology | Thermal transfer |
| Features | |
| Label colour | Black on yellow |
| Tape type | TZ |
| Print technology | Thermal transfer |
| Package type | Box |
| Material | Paper |
| Country of origin | China |
| Product colour | Yellow |
| Technical details | |
| Tape type | TZ |
| Tape size | 2.4 cm |
| Tape length | 8 m |
| Material | Paper |
| Country of origin | China |
| Product colour | Yellow |
| Tape width | 2.4 cm |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Packaging data | |
| Package depth | 435 mm |
| Package width | 350 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 275 mm |
| Package weight | 74 g |
| Packaging content | |
| Package type | Box |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 2.4 cm |
| Depth | 70 mm |
| Weight | 66 g |
| Width | 30 mm |
| Tape size | 2.4 cm |
| Tape length | 8 m |
| Package width | 350 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 275 mm |
| Package depth | 435 mm |
| Package weight | 74 g |
| Height | 105 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 17.1 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 24 pc(s) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Pallet gross weight | 271 kg |
| Products per pallet | 2400 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Other features | |
| Tape size | 2.4 cm |
| Package depth | 435 mm |
| Country of origin | China |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: DKBU99
In Stock
Get Instant Price
SKU: BP60MA
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22205
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22251
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22212
In Stock
Excl. VAT: £30.50
Incl. VAT: £36.60
Incl. VAT: £36.60
SKU: DK22606
In Stock
Excl. VAT: £41.89
Incl. VAT: £50.27
Incl. VAT: £50.27
SKU: DR2000
In Stock
Excl. VAT: £78.29
Incl. VAT: £93.95
Incl. VAT: £93.95
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.