Brother DK22251 DirectLabel Etikettes red / black on white 62 mm x 15,24 m for Brother P-Touch QL 800 (DK22251)
SKU:
DK22251
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tuesday, May 19
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Brother DK22251 DirectLabel Etikettes red / black on white 62 mm x 15,24 m for Brother P-Touch QL 800 (DK22251)
SKU:
DK22251
Description
Brother DK22251 DirectLabel Etikettes red / black on white 62 mm x 15,24 m for Brother P-Touch QL 800 (DK22251)
Brother DK22251 DirectLabel Etikettes red / black on white 62 mm x 15,24 m for Brother P-Touch QL 800
Specifications
| Print technology | |
|---|---|
| Print technology | Thermal transfer |
| Features | |
| Label colour | Black and red on white |
| Suitable for outdoor use | No |
| Tape type | DK |
| Print technology | Thermal transfer |
| Package type | Box |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black, Blue, White |
| Compatibility | QL-800 QL-810W QL-820NWB |
| Technical details | |
| Tape type | DK |
| Tape length | 15.24 m |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black, Blue, White |
| Tape width | 6.2 cm |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Packaging data | |
| Package depth | 580 mm |
| Package width | 526 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 157 mm |
| Package weight | 171 g |
| Packaging content | |
| Package type | Box |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 6.2 cm |
| Depth | 115 mm |
| Weight | 150 g |
| Width | 88 mm |
| Tape length | 15.24 m |
| Package width | 526 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 157 mm |
| Package depth | 580 mm |
| Package weight | 171 g |
| Height | 112 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 15.6 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Pallet gross weight | 258.5 kg |
| Products per pallet | 864 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Other features | |
| Package depth | 580 mm |
| Country of origin | China |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Brother DK22251 DirectLabel Etikettes red / black on white 62 mm x 15,24 m for Brother P-Touch QL 800 (DK22251)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tuesday, May 19
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Brother DK22251 DirectLabel Etikettes red / black on white 62 mm x 15,24 m for Brother P-Touch QL 800 (DK22251)” Cancel reply
Description
Brother DK22251 DirectLabel Etikettes red / black on white 62 mm x 15,24 m for Brother P-Touch QL 800 (DK22251)
Brother DK22251 DirectLabel Etikettes red / black on white 62 mm x 15,24 m for Brother P-Touch QL 800
Specifications
| Print technology | |
|---|---|
| Print technology | Thermal transfer |
| Features | |
| Label colour | Black and red on white |
| Suitable for outdoor use | No |
| Tape type | DK |
| Print technology | Thermal transfer |
| Package type | Box |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black, Blue, White |
| Compatibility | QL-800 QL-810W QL-820NWB |
| Technical details | |
| Tape type | DK |
| Tape length | 15.24 m |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black, Blue, White |
| Tape width | 6.2 cm |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Packaging data | |
| Package depth | 580 mm |
| Package width | 526 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 157 mm |
| Package weight | 171 g |
| Packaging content | |
| Package type | Box |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 6.2 cm |
| Depth | 115 mm |
| Weight | 150 g |
| Width | 88 mm |
| Tape length | 15.24 m |
| Package width | 526 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 157 mm |
| Package depth | 580 mm |
| Package weight | 171 g |
| Height | 112 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 15.6 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Pallet gross weight | 258.5 kg |
| Products per pallet | 864 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Other features | |
| Package depth | 580 mm |
| Country of origin | China |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: DKBU99
In Stock
Get Instant Price
SKU: TZ211
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11209
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22205
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK44605
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22606
In Stock
Excl. VAT: £41.89
Incl. VAT: £50.27
Incl. VAT: £50.27
SKU: DR2005
In Stock
Excl. VAT: £76.02
Incl. VAT: £91.22
Incl. VAT: £91.22
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.