Brother TN-326BK Toner-kit black high-capacity, 4K pages ISO/IEC 19798 for Brother DCP-L 8400/8450/HL-L 8250 (TN326BK)
SKU:
TN326BK
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Excl. VAT: £58.36
Incl. VAT: £70.04
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
6 In Stock
6 In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Brother TN-326BK Toner-kit black high-capacity, 4K pages ISO/IEC 19798 for Brother DCP-L 8400/8450/HL-L 8250 (TN326BK)
SKU:
TN326BK
Description
Brother TN-326BK Toner-kit black high-capacity, 4K pages ISO/IEC 19798 for Brother DCP-L 8400/8450/HL-L 8250 (TN326BK)
Brother TN-326BK Toner-kit black high-capacity, 4K pages ISO/IEC 19798 for Brother DCP-L 8400/8450/HL-L 8250
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Black toner page yield | 4000 pages |
| Compatibility | HL-L8250CDN, HL-L8350CDW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Brother |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Page yield footnote | ISO/IEC 19798 |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 166 mm |
| Depth | 120 mm |
| Height | 340 mm |
| Package weight | 880 g |
| Weight | 558 g |
| Package type | Box |
| Products per pallet | 144 pc(s) |
| Print quality | |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 880 g |
| Package type | Box |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Brother |
| Page yield footnote | ISO/IEC 19798 |
| Package type | Box |
| Country of origin | China |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Product colour | Black |
| Compatibility | HL-L8250CDN, HL-L8350CDW |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |
| Page yield footnote | ISO/IEC 19798 |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 17.4 cm |
| Pallet gross weight | 136.9 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Products per pallet | 144 pc(s) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Brother TN-326BK Toner-kit black high-capacity, 4K pages ISO/IEC 19798 for Brother DCP-L 8400/8450/HL-L 8250 (TN326BK)” Cancel reply
Buy new:
Excl. VAT: £58.36
Incl. VAT: £70.04
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
6 In Stock
6 In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Brother TN-326BK Toner-kit black high-capacity, 4K pages ISO/IEC 19798 for Brother DCP-L 8400/8450/HL-L 8250 (TN326BK)” Cancel reply
Description
Brother TN-326BK Toner-kit black high-capacity, 4K pages ISO/IEC 19798 for Brother DCP-L 8400/8450/HL-L 8250 (TN326BK)
Brother TN-326BK Toner-kit black high-capacity, 4K pages ISO/IEC 19798 for Brother DCP-L 8400/8450/HL-L 8250
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Black toner page yield | 4000 pages |
| Compatibility | HL-L8250CDN, HL-L8350CDW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Brother |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Page yield footnote | ISO/IEC 19798 |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 166 mm |
| Depth | 120 mm |
| Height | 340 mm |
| Package weight | 880 g |
| Weight | 558 g |
| Package type | Box |
| Products per pallet | 144 pc(s) |
| Print quality | |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 880 g |
| Package type | Box |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Brother |
| Page yield footnote | ISO/IEC 19798 |
| Package type | Box |
| Country of origin | China |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Product colour | Black |
| Compatibility | HL-L8250CDN, HL-L8350CDW |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |
| Page yield footnote | ISO/IEC 19798 |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 17.4 cm |
| Pallet gross weight | 136.9 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Products per pallet | 144 pc(s) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: TZ221
In Stock
Get Instant Price
SKU: BP60MA
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22214
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22251
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK44605
In Stock
Get Instant Price
SKU: DKBU99
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22246
In Stock
Excl. VAT: £20.53
Incl. VAT: £24.63
Incl. VAT: £24.63
SKU: DK22212
In Stock
Excl. VAT: £30.50
Incl. VAT: £36.60
Incl. VAT: £36.60
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.