Brother DK-44605 DirectLabel Etikettes yellow Paper 62mm x 30,48m for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm (DK44605)
SKU:
DK44605
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tuesday, May 19
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Brother DK-44605 DirectLabel Etikettes yellow Paper 62mm x 30,48m for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm (DK44605)
SKU:
DK44605
Description
Brother DK-44605 DirectLabel Etikettes yellow Paper 62mm x 30,48m for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm (DK44605)
Brother DK-44605 DirectLabel Etikettes yellow Paper 62mm x 30,48m for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Label type | DK |
| Product colour | Yellow |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 345 g |
| Label size | 62 mm x 30.48m |
| Dimensions (WxDxH) | 54 x 115 x 112 mm |
| Package weight | 417 g |
| Packaging data | |
| Package weight | 417 g |
| Products per pallet | 864 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Packaging content | |
| Labels per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Labels per pack | 1 pc(s) |
| Label type | DK |
| Country of origin | China |
| Pallet gross height | 16.1 cm |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Colour | |
| Product colour | Yellow |
| Logistics data | |
| Pallet gross weight | 468.7 kg |
| Products per pallet | 864 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Pallet gross height | 16.1 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Pallet gross weight | 468.7 kg |
| Country of origin | China |
| Products per pallet | 864 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Brother DK-44605 DirectLabel Etikettes yellow Paper 62mm x 30,48m for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm (DK44605)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tuesday, May 19
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Brother DK-44605 DirectLabel Etikettes yellow Paper 62mm x 30,48m for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm (DK44605)” Cancel reply
Description
Brother DK-44605 DirectLabel Etikettes yellow Paper 62mm x 30,48m for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm (DK44605)
Brother DK-44605 DirectLabel Etikettes yellow Paper 62mm x 30,48m for Brother P-Touch QL/700/800/QL 12-102mm/QL 12-103.6mm
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Label type | DK |
| Product colour | Yellow |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 345 g |
| Label size | 62 mm x 30.48m |
| Dimensions (WxDxH) | 54 x 115 x 112 mm |
| Package weight | 417 g |
| Packaging data | |
| Package weight | 417 g |
| Products per pallet | 864 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Packaging content | |
| Labels per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Labels per pack | 1 pc(s) |
| Label type | DK |
| Country of origin | China |
| Pallet gross height | 16.1 cm |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Colour | |
| Product colour | Yellow |
| Logistics data | |
| Pallet gross weight | 468.7 kg |
| Products per pallet | 864 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Pallet gross height | 16.1 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Pallet gross weight | 468.7 kg |
| Country of origin | China |
| Products per pallet | 864 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: TZ211
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11219
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11221
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22205
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22211
In Stock
Get Instant Price
SKU: DKN55224
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22606
In Stock
Excl. VAT: £41.89
Incl. VAT: £50.27
Incl. VAT: £50.27
SKU: DR2005
In Stock
Excl. VAT: £76.02
Incl. VAT: £91.22
Incl. VAT: £91.22
SKU: DR2000
In Stock
Excl. VAT: £78.29
Incl. VAT: £93.95
Incl. VAT: £93.95
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.