Brother TN-1050 Toner-kit, 1K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-1110 (TN1050)
SKU:
TN1050
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Excl. VAT: £33.51
Incl. VAT: £40.21
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
In Stock
In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Brother TN-1050 Toner-kit, 1K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-1110 (TN1050)
SKU:
TN1050
Description
Brother TN-1050 Toner-kit, 1K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-1110 (TN1050)
Brother TN-1050 Toner-kit, 1K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-1110
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Supply type | Single pack |
| Type | Original |
| Black toner page yield | 1000 pages |
| Compatibility | Brother DCP-1512, DCP-1510, DCP-1610W, DCP-1612W, DCP-1616NW, DCP-1601, DCP-1512A, HL-1112, HL-1110, HL-1110R, HL-1212W, HL-1210W, HL-1211W, HL-1201, HL-1112A, MFC-1810, MFC-1815, MFC-1910W, MFC-1911NW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Brother |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Country of origin | Vietnam |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 30 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 106 mm |
| Depth | 148 mm |
| Height | 346 mm |
| Package depth | 108 mm |
| Package weight | 524 g |
| Weight | 269 g |
| Package width | 148 mm |
| Package height | 356 mm |
| Products per pallet | 240 pc(s) |
| Print quality | |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Packaging data | |
| Package depth | 108 mm |
| Package weight | 524 g |
| Package width | 148 mm |
| Package height | 356 mm |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Brother |
| Country of origin | Vietnam |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 30 pc(s) |
| Compatibility | Brother DCP-1512, DCP-1510, DCP-1610W, DCP-1612W, DCP-1616NW, DCP-1601, DCP-1512A, HL-1112, HL-1110, HL-1110R, HL-1212W, HL-1210W, HL-1211W, HL-1201, HL-1112A, MFC-1810, MFC-1815, MFC-1910W, MFC-1911NW |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 4977766721707 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 17.1 cm |
| Pallet gross weight | 142.8 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Products per pallet | 240 pc(s) |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 30 pc(s) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 4977766721707 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Brother TN-1050 Toner-kit, 1K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-1110 (TN1050)” Cancel reply
Buy new:
Excl. VAT: £33.51
Incl. VAT: £40.21
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
In Stock
In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Brother TN-1050 Toner-kit, 1K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-1110 (TN1050)” Cancel reply
Description
Brother TN-1050 Toner-kit, 1K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-1110 (TN1050)
Brother TN-1050 Toner-kit, 1K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-1110
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Supply type | Single pack |
| Type | Original |
| Black toner page yield | 1000 pages |
| Compatibility | Brother DCP-1512, DCP-1510, DCP-1610W, DCP-1612W, DCP-1616NW, DCP-1601, DCP-1512A, HL-1112, HL-1110, HL-1110R, HL-1212W, HL-1210W, HL-1211W, HL-1201, HL-1112A, MFC-1810, MFC-1815, MFC-1910W, MFC-1911NW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Brother |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Country of origin | Vietnam |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 30 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 106 mm |
| Depth | 148 mm |
| Height | 346 mm |
| Package depth | 108 mm |
| Package weight | 524 g |
| Weight | 269 g |
| Package width | 148 mm |
| Package height | 356 mm |
| Products per pallet | 240 pc(s) |
| Print quality | |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Packaging data | |
| Package depth | 108 mm |
| Package weight | 524 g |
| Package width | 148 mm |
| Package height | 356 mm |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Brother |
| Country of origin | Vietnam |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 30 pc(s) |
| Compatibility | Brother DCP-1512, DCP-1510, DCP-1610W, DCP-1612W, DCP-1616NW, DCP-1601, DCP-1512A, HL-1112, HL-1110, HL-1110R, HL-1212W, HL-1210W, HL-1211W, HL-1201, HL-1112A, MFC-1810, MFC-1815, MFC-1910W, MFC-1911NW |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 4977766721707 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 17.1 cm |
| Pallet gross weight | 142.8 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Products per pallet | 240 pc(s) |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 30 pc(s) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 4977766721707 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: BP60PA
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22205
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK44605
In Stock
Get Instant Price
SKU: DKBU99
In Stock
Get Instant Price
SKU: DKN55224
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22246
In Stock
Excl. VAT: £20.53
Incl. VAT: £24.63
Incl. VAT: £24.63
SKU: DR2005
In Stock
Excl. VAT: £76.02
Incl. VAT: £91.22
Incl. VAT: £91.22
SKU: DR2000
In Stock
Excl. VAT: £78.29
Incl. VAT: £93.95
Incl. VAT: £93.95
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.