Brother WT-300CL Toner waste box, 50K pages for Brother HL-4150/4570 (WT300CL)
SKU:
WT300CL
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
4 In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Brother WT-300CL Toner waste box, 50K pages for Brother HL-4150/4570 (WT300CL)
SKU:
WT300CL
Description
Brother WT-300CL Toner waste box, 50K pages for Brother HL-4150/4570 (WT300CL)
Brother WT-300CL Toner waste box, 50K pages for Brother HL-4150/4570
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Brother |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Layers per pallet | 12 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 72 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 320 mm |
| Depth | 123 mm |
| Height | 380 mm |
| Package weight | 1.16 kg |
| Weight | 772 g |
| Package dimensions (WxDxH) | 320 x 380 x 125 mm |
| Products per pallet | 72 pc(s) |
| Packaging data | |
| Package weight | 1.16 kg |
| Package dimensions (WxDxH) | 320 x 380 x 125 mm |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Brother |
| Country of origin | China |
| Layers per pallet | 12 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 72 pc(s) |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 16.5 cm |
| Pallet gross weight | 99.9 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Products per pallet | 72 pc(s) |
| Layers per pallet | 12 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 72 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Package dimensions (WxDxH) | 320 x 380 x 125 mm |
| Product colour | Black |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Brother WT-300CL Toner waste box, 50K pages for Brother HL-4150/4570 (WT300CL)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
4 In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Brother WT-300CL Toner waste box, 50K pages for Brother HL-4150/4570 (WT300CL)” Cancel reply
Description
Brother WT-300CL Toner waste box, 50K pages for Brother HL-4150/4570 (WT300CL)
Brother WT-300CL Toner waste box, 50K pages for Brother HL-4150/4570
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Brother |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Layers per pallet | 12 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 72 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 320 mm |
| Depth | 123 mm |
| Height | 380 mm |
| Package weight | 1.16 kg |
| Weight | 772 g |
| Package dimensions (WxDxH) | 320 x 380 x 125 mm |
| Products per pallet | 72 pc(s) |
| Packaging data | |
| Package weight | 1.16 kg |
| Package dimensions (WxDxH) | 320 x 380 x 125 mm |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Brother |
| Country of origin | China |
| Layers per pallet | 12 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 72 pc(s) |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 16.5 cm |
| Pallet gross weight | 99.9 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Products per pallet | 72 pc(s) |
| Layers per pallet | 12 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 72 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Package dimensions (WxDxH) | 320 x 380 x 125 mm |
| Product colour | Black |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: TZ221
In Stock
Get Instant Price
SKU: BP60MA
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11209
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11219
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11221
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22251
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK44605
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22212
In Stock
Excl. VAT: £30.50
Incl. VAT: £36.60
Incl. VAT: £36.60
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.