Brother WT-220CL Toner waste box, 50K pages for Brother HL-3140/3142 (WT220CL)
SKU:
WT220CL
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Brother WT-220CL Toner waste box, 50K pages for Brother HL-3140/3142 (WT220CL)
SKU:
WT220CL
Description
Brother WT-220CL Toner waste box, 50K pages for Brother HL-3140/3142 (WT220CL)
Brother WT-220CL Toner waste box, 50K pages for Brother HL-3140/3142
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Print technology | LED |
| Page yield | 50000 pages |
| Country of origin | China |
| Compatibility | HL-3140CW HL-3150CDW HL-3170CDW DCP-9020CDW MFC-9140CDN MFC-9330CDW MFC-9340CDW |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 275 mm |
| Package height | 135 mm |
| Package weight | 1.06 kg |
| Width | 270 mm |
| Depth | 130 mm |
| Height | 340 mm |
| Weight | 756 g |
| Packaging data | |
| Package width | 275 mm |
| Package height | 135 mm |
| Package weight | 1.06 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Print technology | LED |
| Page yield | 50000 pages |
| Package weight | 1.06 kg |
| Country of origin | China |
| Compatibility | HL-3140CW HL-3150CDW HL-3170CDW DCP-9020CDW MFC-9140CDN MFC-9330CDW MFC-9340CDW |
| Products per pallet | 80 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 80 pc(s) |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Pallet gross height | 15 cm |
| Pallet gross weight | 104.4 kg |
| Products per pallet | 80 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Brother WT-220CL Toner waste box, 50K pages for Brother HL-3140/3142 (WT220CL)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Brother WT-220CL Toner waste box, 50K pages for Brother HL-3140/3142 (WT220CL)” Cancel reply
Description
Brother WT-220CL Toner waste box, 50K pages for Brother HL-3140/3142 (WT220CL)
Brother WT-220CL Toner waste box, 50K pages for Brother HL-3140/3142
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Print technology | LED |
| Page yield | 50000 pages |
| Country of origin | China |
| Compatibility | HL-3140CW HL-3150CDW HL-3170CDW DCP-9020CDW MFC-9140CDN MFC-9330CDW MFC-9340CDW |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 275 mm |
| Package height | 135 mm |
| Package weight | 1.06 kg |
| Width | 270 mm |
| Depth | 130 mm |
| Height | 340 mm |
| Weight | 756 g |
| Packaging data | |
| Package width | 275 mm |
| Package height | 135 mm |
| Package weight | 1.06 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Print technology | LED |
| Page yield | 50000 pages |
| Package weight | 1.06 kg |
| Country of origin | China |
| Compatibility | HL-3140CW HL-3150CDW HL-3170CDW DCP-9020CDW MFC-9140CDN MFC-9330CDW MFC-9340CDW |
| Products per pallet | 80 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 80 pc(s) |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Pallet gross height | 15 cm |
| Pallet gross weight | 104.4 kg |
| Products per pallet | 80 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: BP60PA
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22205
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK44605
In Stock
Get Instant Price
SKU: DKBU99
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22606
In Stock
Excl. VAT: £41.89
Incl. VAT: £50.27
Incl. VAT: £50.27
SKU: DR2005
In Stock
Excl. VAT: £76.02
Incl. VAT: £91.22
Incl. VAT: £91.22
SKU: DR2000
In Stock
Excl. VAT: £78.29
Incl. VAT: £93.95
Incl. VAT: £93.95
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.