Brother STE-141 DirectLabel Stamp tape 18mm x 3m for Brother P-Touch TZ 6-36mm (STE141)
SKU:
STE141
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Brother STE-141 DirectLabel Stamp tape 18mm x 3m for Brother P-Touch TZ 6-36mm (STE141)
SKU:
STE141
Description
Brother STE-141 DirectLabel Stamp tape 18mm x 3m for Brother P-Touch TZ 6-36mm (STE141)
Brother STE-141 DirectLabel Stamp tape 18mm x 3m for Brother P-Touch TZ 6-36mm
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Tape type | TZ/TZe |
| Labels per pack | 1 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Tape type | TZ/TZe |
| Labels per pack | 1 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Tape width | 1.8 cm |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 1.8 cm |
| Depth | 72 mm |
| Weight | 29 g |
| Width | 26 mm |
| Package weight | 41 g |
| Height | 95 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 41 g |
| Labels per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 15.2 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 240 pc(s) |
| Layers per pallet | 12 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 20 pc(s) |
| Pallet gross weight | 264.5 kg |
| Products per pallet | 4800 pc(s) |
| Other features | |
| Country of origin | China |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Brother STE-141 DirectLabel Stamp tape 18mm x 3m for Brother P-Touch TZ 6-36mm (STE141)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Brother STE-141 DirectLabel Stamp tape 18mm x 3m for Brother P-Touch TZ 6-36mm (STE141)” Cancel reply
Description
Brother STE-141 DirectLabel Stamp tape 18mm x 3m for Brother P-Touch TZ 6-36mm (STE141)
Brother STE-141 DirectLabel Stamp tape 18mm x 3m for Brother P-Touch TZ 6-36mm
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Tape type | TZ/TZe |
| Labels per pack | 1 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Tape type | TZ/TZe |
| Labels per pack | 1 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Tape width | 1.8 cm |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 1.8 cm |
| Depth | 72 mm |
| Weight | 29 g |
| Width | 26 mm |
| Package weight | 41 g |
| Height | 95 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 41 g |
| Labels per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 15.2 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 240 pc(s) |
| Layers per pallet | 12 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 20 pc(s) |
| Pallet gross weight | 264.5 kg |
| Products per pallet | 4800 pc(s) |
| Other features | |
| Country of origin | China |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: DK22251
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11219
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22211
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22214
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22246
In Stock
Excl. VAT: £20.53
Incl. VAT: £24.63
Incl. VAT: £24.63
SKU: DK22606
In Stock
Excl. VAT: £41.89
Incl. VAT: £50.27
Incl. VAT: £50.27
SKU: DR2000
In Stock
Excl. VAT: £78.29
Incl. VAT: £93.95
Incl. VAT: £93.95
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD

Reviews
There are no reviews yet.