Brother WT-320CL Toner waste box, 50K pages for Brother DCP-L 8400/8450/HL-L 8260/HL-L 9200/MFC-L 9550 (WT320CL)
SKU:
WT320CL
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Brother WT-320CL Toner waste box, 50K pages for Brother DCP-L 8400/8450/HL-L 8260/HL-L 9200/MFC-L 9550 (WT320CL)
SKU:
WT320CL
Description
Brother WT-320CL Toner waste box, 50K pages for Brother DCP-L 8400/8450/HL-L 8260/HL-L 9200/MFC-L 9550 (WT320CL)
Brother WT-320CL Toner waste box, 50K pages for Brother DCP-L 8400/8450/HL-L 8260/HL-L 9200/MFC-L 9550
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Brother |
| Print technology | Laser |
| Page yield | 50000 pages |
| Country of origin | China |
| Compatibility | HL-L8250CDN, HL-L8350CDW, HL-L8350CDWT, HL-L9200CDWT, MFC-L8600CDW, MFC-L8850CDW, MFC-L9550CDW |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 1.12 kg |
| Width | 320 mm |
| Depth | 120 mm |
| Height | 390 mm |
| Weight | 772 g |
| Packaging data | |
| Package weight | 1.12 kg |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Brother |
| Print technology | Laser |
| Page yield | 50000 pages |
| Package weight | 1.12 kg |
| Country of origin | China |
| Compatibility | HL-L8250CDN, HL-L8350CDW, HL-L8350CDWT, HL-L9200CDWT, MFC-L8600CDW, MFC-L8850CDW, MFC-L9550CDW |
| Products per pallet | 60 pc(s) |
| Colour | Yes |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 60 pc(s) |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 14.5 cm |
| Pallet gross weight | 121.2 kg |
| Products per pallet | 60 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Brother WT-320CL Toner waste box, 50K pages for Brother DCP-L 8400/8450/HL-L 8260/HL-L 9200/MFC-L 9550 (WT320CL)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Brother WT-320CL Toner waste box, 50K pages for Brother DCP-L 8400/8450/HL-L 8260/HL-L 9200/MFC-L 9550 (WT320CL)” Cancel reply
Description
Brother WT-320CL Toner waste box, 50K pages for Brother DCP-L 8400/8450/HL-L 8260/HL-L 9200/MFC-L 9550 (WT320CL)
Brother WT-320CL Toner waste box, 50K pages for Brother DCP-L 8400/8450/HL-L 8260/HL-L 9200/MFC-L 9550
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Brother |
| Print technology | Laser |
| Page yield | 50000 pages |
| Country of origin | China |
| Compatibility | HL-L8250CDN, HL-L8350CDW, HL-L8350CDWT, HL-L9200CDWT, MFC-L8600CDW, MFC-L8850CDW, MFC-L9550CDW |
| Weight & dimensions | |
| Package weight | 1.12 kg |
| Width | 320 mm |
| Depth | 120 mm |
| Height | 390 mm |
| Weight | 772 g |
| Packaging data | |
| Package weight | 1.12 kg |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Brother |
| Print technology | Laser |
| Page yield | 50000 pages |
| Package weight | 1.12 kg |
| Country of origin | China |
| Compatibility | HL-L8250CDN, HL-L8350CDW, HL-L8350CDWT, HL-L9200CDWT, MFC-L8600CDW, MFC-L8850CDW, MFC-L9550CDW |
| Products per pallet | 60 pc(s) |
| Colour | Yes |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 60 pc(s) |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 14.5 cm |
| Pallet gross weight | 121.2 kg |
| Products per pallet | 60 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: DK22211
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22214
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22251
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK44205
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK44605
In Stock
Get Instant Price
SKU: DKBU99
In Stock
Get Instant Price
SKU: BDL7J000058040
In Stock
Excl. VAT: £36.92
Incl. VAT: £44.30
Incl. VAT: £44.30
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.