Brother WT-229CL Toner waste box, 50K pages for Brother DCP-L 3500/HL-L 8200 (WT229CL)
SKU:
WT229CL
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
1 In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Brother WT-229CL Toner waste box, 50K pages for Brother DCP-L 3500/HL-L 8200 (WT229CL)
SKU:
WT229CL
Description
Brother WT-229CL Toner waste box, 50K pages for Brother DCP-L 3500/HL-L 8200 (WT229CL)
Brother WT-229CL Toner waste box, 50K pages for Brother DCP-L 3500/HL-L 8200
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Multipack | No |
| Brand compatibility | Brother |
| Page yield | 50000 pages |
| Country of origin | Vietnam |
| Compatibility | MFC-L8340CDW, MFC-L8390CDW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 80 pc(s) |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 80 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 365 mm |
| Depth | 138 mm |
| Height | 258 mm |
| Weight | 651 g |
| Package weight | 1.13 kg |
| Packaging data | |
| Package weight | 1.13 kg |
| Technical details | |
| Page yield | 50000 pages |
| Country of origin | Vietnam |
| Products per pallet | 80 pc(s) |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 80 pc(s) |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 14.5 cm |
| Pallet gross weight | 109.2 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 8 pc(s) |
| Products per pallet | 80 pc(s) |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 80 pc(s) |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Brother WT-229CL Toner waste box, 50K pages for Brother DCP-L 3500/HL-L 8200 (WT229CL)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
1 In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Brother WT-229CL Toner waste box, 50K pages for Brother DCP-L 3500/HL-L 8200 (WT229CL)” Cancel reply
Description
Brother WT-229CL Toner waste box, 50K pages for Brother DCP-L 3500/HL-L 8200 (WT229CL)
Brother WT-229CL Toner waste box, 50K pages for Brother DCP-L 3500/HL-L 8200
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Multipack | No |
| Brand compatibility | Brother |
| Page yield | 50000 pages |
| Country of origin | Vietnam |
| Compatibility | MFC-L8340CDW, MFC-L8390CDW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 80 pc(s) |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 80 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 365 mm |
| Depth | 138 mm |
| Height | 258 mm |
| Weight | 651 g |
| Package weight | 1.13 kg |
| Packaging data | |
| Package weight | 1.13 kg |
| Technical details | |
| Page yield | 50000 pages |
| Country of origin | Vietnam |
| Products per pallet | 80 pc(s) |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 80 pc(s) |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 14.5 cm |
| Pallet gross weight | 109.2 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 8 pc(s) |
| Products per pallet | 80 pc(s) |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 80 pc(s) |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: DK11209
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11221
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22205
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22211
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22214
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22246
In Stock
Excl. VAT: £20.53
Incl. VAT: £24.63
Incl. VAT: £24.63
SKU: DK22212
In Stock
Excl. VAT: £30.50
Incl. VAT: £36.60
Incl. VAT: £36.60
SKU: BDL7J000058040
In Stock
Excl. VAT: £36.92
Incl. VAT: £44.30
Incl. VAT: £44.30
SKU: DK22606
In Stock
Excl. VAT: £41.89
Incl. VAT: £50.27
Incl. VAT: £50.27
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.