Brother WT-223CL Toner waste box, 50K pages for Brother HL-L 3210 (WT223CL)
SKU:
WT223CL
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Brother WT-223CL Toner waste box, 50K pages for Brother HL-L 3210 (WT223CL)
SKU:
WT223CL
Description
Brother WT-223CL Toner waste box, 50K pages for Brother HL-L 3210 (WT223CL)
Brother WT-223CL Toner waste box, 50K pages for Brother HL-L 3210
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Maximum capacity | 50000 sheets |
| Brand compatibility | Brother |
| Device compatibility | Multifunctional |
| Compatibility | HL-L3210CW, HL-L3230CDW, HL-L3270CDW, HL-L3290CDW, MFC-L3710CW, MFC-L3750CDW and MFC-L3770CDW |
| Type | Waste toner container |
| Product colour | Black, Green |
| Country of origin | Vietnam |
| Package type | Box |
| Weight & dimensions | |
| Width | 270 mm |
| Depth | 127 mm |
| Height | 380 mm |
| Weight | 722 g |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 1.06 kg |
| Technical details | |
| Maximum capacity | 50000 sheets |
| Brand compatibility | Brother |
| Device compatibility | Multifunctional |
| Compatibility | HL-L3210CW, HL-L3230CDW, HL-L3270CDW, HL-L3290CDW, MFC-L3710CW, MFC-L3750CDW and MFC-L3770CDW |
| Type | Waste toner container |
| Product colour | Black, Green |
| Products per pallet | 80 pc(s) |
| Pallet gross height | 14.4 cm |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 8 pc(s) |
| Pallet gross weight | 102.8 kg |
| Master (outer) cases per pallet | 80 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 80 pc(s) |
| Pallet gross height | 14.4 cm |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 8 pc(s) |
| Pallet gross weight | 102.8 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Brother WT-223CL Toner waste box, 50K pages for Brother HL-L 3210 (WT223CL)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Brother WT-223CL Toner waste box, 50K pages for Brother HL-L 3210 (WT223CL)” Cancel reply
Description
Brother WT-223CL Toner waste box, 50K pages for Brother HL-L 3210 (WT223CL)
Brother WT-223CL Toner waste box, 50K pages for Brother HL-L 3210
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Maximum capacity | 50000 sheets |
| Brand compatibility | Brother |
| Device compatibility | Multifunctional |
| Compatibility | HL-L3210CW, HL-L3230CDW, HL-L3270CDW, HL-L3290CDW, MFC-L3710CW, MFC-L3750CDW and MFC-L3770CDW |
| Type | Waste toner container |
| Product colour | Black, Green |
| Country of origin | Vietnam |
| Package type | Box |
| Weight & dimensions | |
| Width | 270 mm |
| Depth | 127 mm |
| Height | 380 mm |
| Weight | 722 g |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 1.06 kg |
| Technical details | |
| Maximum capacity | 50000 sheets |
| Brand compatibility | Brother |
| Device compatibility | Multifunctional |
| Compatibility | HL-L3210CW, HL-L3230CDW, HL-L3270CDW, HL-L3290CDW, MFC-L3710CW, MFC-L3750CDW and MFC-L3770CDW |
| Type | Waste toner container |
| Product colour | Black, Green |
| Products per pallet | 80 pc(s) |
| Pallet gross height | 14.4 cm |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 8 pc(s) |
| Pallet gross weight | 102.8 kg |
| Master (outer) cases per pallet | 80 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 80 pc(s) |
| Pallet gross height | 14.4 cm |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 8 pc(s) |
| Pallet gross weight | 102.8 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: TZ221
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11209
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22251
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK44205
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK44605
In Stock
Get Instant Price
SKU: DKBU99
In Stock
Get Instant Price
SKU: BDL7J000058040
In Stock
Excl. VAT: £36.92
Incl. VAT: £44.30
Incl. VAT: £44.30
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.