Brother TZE-651 DirectLabel black on yellow Laminat 24mm x 8m for Brother P-Touch TZ 3.5-24mm/HSE/36mm/6-24mm/6-36mm (TZE651)
SKU:
TZE651
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Brother TZE-651 DirectLabel black on yellow Laminat 24mm x 8m for Brother P-Touch TZ 3.5-24mm/HSE/36mm/6-24mm/6-36mm (TZE651)
SKU:
TZE651
Description
Brother TZE-651 DirectLabel black on yellow Laminat 24mm x 8m for Brother P-Touch TZ 3.5-24mm/HSE/36mm/6-24mm/6-36mm (TZE651)
Brother TZE-651 DirectLabel black on yellow Laminat 24mm x 8m for Brother P-Touch TZ 3.5-24mm/HSE/36mm/6-24mm/6-36mm
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | Philippines |
| Product colour | Yellow |
| Technical details | |
| Tape length | 8 m |
| Country of origin | Philippines |
| Product colour | Yellow |
| Tape width | 2.4 cm |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Packaging data | |
| Package depth | 435 mm |
| Package width | 345 mm |
| Package height | 265 mm |
| Package weight | 94 g |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 2.4 cm |
| Depth | 68 mm |
| Weight | 64 g |
| Width | 24 mm |
| Tape length | 8 m |
| Package width | 345 mm |
| Package height | 265 mm |
| Package depth | 435 mm |
| Package weight | 94 g |
| Height | 100 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 13.8 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 25 pc(s) |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 5 pc(s) |
| Pallet gross weight | 267.5 kg |
| Products per pallet | 2500 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Other features | |
| Package depth | 435 mm |
| Country of origin | Philippines |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Brother TZE-651 DirectLabel black on yellow Laminat 24mm x 8m for Brother P-Touch TZ 3.5-24mm/HSE/36mm/6-24mm/6-36mm (TZE651)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Brother TZE-651 DirectLabel black on yellow Laminat 24mm x 8m for Brother P-Touch TZ 3.5-24mm/HSE/36mm/6-24mm/6-36mm (TZE651)” Cancel reply
Description
Brother TZE-651 DirectLabel black on yellow Laminat 24mm x 8m for Brother P-Touch TZ 3.5-24mm/HSE/36mm/6-24mm/6-36mm (TZE651)
Brother TZE-651 DirectLabel black on yellow Laminat 24mm x 8m for Brother P-Touch TZ 3.5-24mm/HSE/36mm/6-24mm/6-36mm
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | Philippines |
| Product colour | Yellow |
| Technical details | |
| Tape length | 8 m |
| Country of origin | Philippines |
| Product colour | Yellow |
| Tape width | 2.4 cm |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Packaging data | |
| Package depth | 435 mm |
| Package width | 345 mm |
| Package height | 265 mm |
| Package weight | 94 g |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 2.4 cm |
| Depth | 68 mm |
| Weight | 64 g |
| Width | 24 mm |
| Tape length | 8 m |
| Package width | 345 mm |
| Package height | 265 mm |
| Package depth | 435 mm |
| Package weight | 94 g |
| Height | 100 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 13.8 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 25 pc(s) |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 5 pc(s) |
| Pallet gross weight | 267.5 kg |
| Products per pallet | 2500 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Other features | |
| Package depth | 435 mm |
| Country of origin | Philippines |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: DK44205
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK44605
In Stock
Get Instant Price
SKU: DKN55224
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11219
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11221
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22214
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22251
In Stock
Get Instant Price
SKU: BDL7J000058040
In Stock
Excl. VAT: £36.92
Incl. VAT: £44.30
Incl. VAT: £44.30
SKU: DR2005
In Stock
Excl. VAT: £76.02
Incl. VAT: £91.22
Incl. VAT: £91.22
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD

Reviews
There are no reviews yet.