Brother TZE-31M3 DirectLabel multi pack TZE-231/431/631 12mm x 8m Pack=3 for Brother P-Touch TZ 3.5-18mm/6-12mm/6-18mm/6-24mm/6-36mm (TZE31M3)
SKU:
TZE31M3
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Excl. VAT: £27.40
Incl. VAT: £32.89
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
5 In Stock
5 In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Brother TZE-31M3 DirectLabel multi pack TZE-231/431/631 12mm x 8m Pack=3 for Brother P-Touch TZ 3.5-18mm/6-12mm/6-18mm/6-24mm/6-36mm (TZE31M3)
SKU:
TZE31M3
Description
Brother TZE-31M3 DirectLabel multi pack TZE-231/431/631 12mm x 8m Pack=3 for Brother P-Touch TZ 3.5-18mm/6-12mm/6-18mm/6-24mm/6-36mm (TZE31M3)
Brother TZE-31M3 DirectLabel multi pack TZE-231/431/631 12mm x 8m Pack=3 for Brother P-Touch TZ 3.5-18mm/6-12mm/6-18mm/6-24mm/6-36mm
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Tape type | TZe |
| Package type | Presentation box |
| Country of origin | China |
| Technical details | |
| Tape type | TZe |
| Tape size | 1.2 cm |
| Tape length | 8 m |
| Country of origin | China |
| Tape width | 1.2 cm |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Packaging data | |
| Package depth | 274 mm |
| Package width | 153 mm |
| Package type | Presentation box |
| Package height | 125 mm |
| Package weight | 314 g |
| Packaging content | |
| Package type | Presentation box |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 1.2 cm |
| Depth | 70 mm |
| Weight | 218 g |
| Width | 50 mm |
| Tape size | 1.2 cm |
| Tape length | 8 m |
| Package width | 153 mm |
| Package type | Presentation box |
| Package height | 125 mm |
| Package depth | 274 mm |
| Package weight | 314 g |
| Height | 95 mm |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 14 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 180 pc(s) |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 18 pc(s) |
| Pallet gross weight | 279.7 kg |
| Products per pallet | 1800 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Other features | |
| Tape size | 1.2 cm |
| Package depth | 274 mm |
| Country of origin | China |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Brother TZE-31M3 DirectLabel multi pack TZE-231/431/631 12mm x 8m Pack=3 for Brother P-Touch TZ 3.5-18mm/6-12mm/6-18mm/6-24mm/6-36mm (TZE31M3)” Cancel reply
Buy new:
Excl. VAT: £27.40
Incl. VAT: £32.89
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
5 In Stock
5 In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Brother TZE-31M3 DirectLabel multi pack TZE-231/431/631 12mm x 8m Pack=3 for Brother P-Touch TZ 3.5-18mm/6-12mm/6-18mm/6-24mm/6-36mm (TZE31M3)” Cancel reply
Description
Brother TZE-31M3 DirectLabel multi pack TZE-231/431/631 12mm x 8m Pack=3 for Brother P-Touch TZ 3.5-18mm/6-12mm/6-18mm/6-24mm/6-36mm (TZE31M3)
Brother TZE-31M3 DirectLabel multi pack TZE-231/431/631 12mm x 8m Pack=3 for Brother P-Touch TZ 3.5-18mm/6-12mm/6-18mm/6-24mm/6-36mm
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Tape type | TZe |
| Package type | Presentation box |
| Country of origin | China |
| Technical details | |
| Tape type | TZe |
| Tape size | 1.2 cm |
| Tape length | 8 m |
| Country of origin | China |
| Tape width | 1.2 cm |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Packaging data | |
| Package depth | 274 mm |
| Package width | 153 mm |
| Package type | Presentation box |
| Package height | 125 mm |
| Package weight | 314 g |
| Packaging content | |
| Package type | Presentation box |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 1.2 cm |
| Depth | 70 mm |
| Weight | 218 g |
| Width | 50 mm |
| Tape size | 1.2 cm |
| Tape length | 8 m |
| Package width | 153 mm |
| Package type | Presentation box |
| Package height | 125 mm |
| Package depth | 274 mm |
| Package weight | 314 g |
| Height | 95 mm |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 14 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 180 pc(s) |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 18 pc(s) |
| Pallet gross weight | 279.7 kg |
| Products per pallet | 1800 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Other features | |
| Tape size | 1.2 cm |
| Package depth | 274 mm |
| Country of origin | China |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: DK44205
In Stock
Get Instant Price
SKU: TZ221
In Stock
Get Instant Price
SKU: BP60PA
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11219
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22211
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22251
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22246
In Stock
Excl. VAT: £20.53
Incl. VAT: £24.63
Incl. VAT: £24.63
SKU: BDL7J000058040
In Stock
Excl. VAT: £36.92
Incl. VAT: £44.30
Incl. VAT: £44.30
SKU: DK22606
In Stock
Excl. VAT: £41.89
Incl. VAT: £50.27
Incl. VAT: £50.27
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.