Brother TZE-221 DirectLabel black on white Laminat 9mm x 8m for Brother P-Touch TZ 3.5-18mm/6-12mm/6-18mm/6-24mm/6-36mm (TZE221)
SKU:
TZE221
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Brother TZE-221 DirectLabel black on white Laminat 9mm x 8m for Brother P-Touch TZ 3.5-18mm/6-12mm/6-18mm/6-24mm/6-36mm (TZE221)
SKU:
TZE221
Description
Brother TZE-221 DirectLabel black on white Laminat 9mm x 8m for Brother P-Touch TZ 3.5-18mm/6-12mm/6-18mm/6-24mm/6-36mm (TZE221)
Brother TZE-221 DirectLabel black on white Laminat 9mm x 8m for Brother P-Touch TZ 3.5-18mm/6-12mm/6-18mm/6-24mm/6-36mm
Specifications
| Print technology | |
|---|---|
| Print technology | Inkjet |
| Features | |
| Label colour | Black on white |
| Tape type | TZe |
| Print technology | Inkjet |
| Package type | Presentation box |
| Country of origin | Philippines |
| Technical details | |
| Tape type | TZe |
| Tape length | 8 m |
| Country of origin | Philippines |
| Tape width | 9 mm |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Packaging content | |
| Package type | Presentation box |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 9 mm |
| Depth | 70 mm |
| Weight | 31 g |
| Width | 20 mm |
| Tape length | 8 m |
| Package type | Presentation box |
| Package weight | 50 g |
| Height | 90 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Package type | Presentation box |
| Package weight | 50 g |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 16.2 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Pallet gross weight | 228.2 kg |
| Products per pallet | 3600 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Other features | |
| Country of origin | Philippines |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Brother TZE-221 DirectLabel black on white Laminat 9mm x 8m for Brother P-Touch TZ 3.5-18mm/6-12mm/6-18mm/6-24mm/6-36mm (TZE221)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Brother TZE-221 DirectLabel black on white Laminat 9mm x 8m for Brother P-Touch TZ 3.5-18mm/6-12mm/6-18mm/6-24mm/6-36mm (TZE221)” Cancel reply
Description
Brother TZE-221 DirectLabel black on white Laminat 9mm x 8m for Brother P-Touch TZ 3.5-18mm/6-12mm/6-18mm/6-24mm/6-36mm (TZE221)
Brother TZE-221 DirectLabel black on white Laminat 9mm x 8m for Brother P-Touch TZ 3.5-18mm/6-12mm/6-18mm/6-24mm/6-36mm
Specifications
| Print technology | |
|---|---|
| Print technology | Inkjet |
| Features | |
| Label colour | Black on white |
| Tape type | TZe |
| Print technology | Inkjet |
| Package type | Presentation box |
| Country of origin | Philippines |
| Technical details | |
| Tape type | TZe |
| Tape length | 8 m |
| Country of origin | Philippines |
| Tape width | 9 mm |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Packaging content | |
| Package type | Presentation box |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 9 mm |
| Depth | 70 mm |
| Weight | 31 g |
| Width | 20 mm |
| Tape length | 8 m |
| Package type | Presentation box |
| Package weight | 50 g |
| Height | 90 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Package type | Presentation box |
| Package weight | 50 g |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 16.2 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Pallet gross weight | 228.2 kg |
| Products per pallet | 3600 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Other features | |
| Country of origin | Philippines |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: TZ211
In Stock
Get Instant Price
SKU: BP60PA
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11209
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11219
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11221
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22211
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22251
In Stock
Get Instant Price
SKU: DR2005
In Stock
Excl. VAT: £76.02
Incl. VAT: £91.22
Incl. VAT: £91.22
SKU: DR2000
In Stock
Excl. VAT: £78.29
Incl. VAT: £93.95
Incl. VAT: £93.95
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD

Reviews
There are no reviews yet.