Brother TZ-231 label-making tape (TZ231)
SKU:
TZ231
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Description
Brother TZ-231 label-making tape (TZ231)
Brother TZ-231 label-making tape
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Tape type | TZ |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Tape type | TZ |
| Tape size | 1.2 cm |
| Tape length | 8 m |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Weight & dimensions | |
| Depth | 1000 mm |
| Weight | 479 g |
| Width | 1000 mm |
| Tape size | 1.2 cm |
| Tape length | 8 m |
| Package weight | 571 g |
| Height | 1000 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 571 g |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 11.5 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 1 pc(s) |
| Layers per pallet | 1 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 1 pc(s) |
| Pallet gross weight | 19 kg |
| Products per pallet | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Other features | |
| Tape size | 1.2 cm |
| Country of origin | China |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Brother TZ-231 label-making tape (TZ231)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Brother TZ-231 label-making tape (TZ231)” Cancel reply
Description
Brother TZ-231 label-making tape (TZ231)
Brother TZ-231 label-making tape
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Tape type | TZ |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Tape type | TZ |
| Tape size | 1.2 cm |
| Tape length | 8 m |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Weight & dimensions | |
| Depth | 1000 mm |
| Weight | 479 g |
| Width | 1000 mm |
| Tape size | 1.2 cm |
| Tape length | 8 m |
| Package weight | 571 g |
| Height | 1000 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 571 g |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 11.5 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 1 pc(s) |
| Layers per pallet | 1 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 1 pc(s) |
| Pallet gross weight | 19 kg |
| Products per pallet | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Other features | |
| Tape size | 1.2 cm |
| Country of origin | China |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: TZ211
In Stock
Get Instant Price
SKU: TZ221
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11209
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11221
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22246
In Stock
Excl. VAT: £20.53
Incl. VAT: £24.63
Incl. VAT: £24.63
SKU: DK22212
In Stock
Excl. VAT: £30.50
Incl. VAT: £36.60
Incl. VAT: £36.60
SKU: BDL7J000058040
In Stock
Excl. VAT: £36.92
Incl. VAT: £44.30
Incl. VAT: £44.30
SKU: DK22606
In Stock
Excl. VAT: £41.89
Incl. VAT: £50.27
Incl. VAT: £50.27
SKU: DR2000
In Stock
Excl. VAT: £78.29
Incl. VAT: £93.95
Incl. VAT: £93.95
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD

Reviews
There are no reviews yet.