Brother TN-900BK Toner-kit black, 6K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-L 9200/MFC-L 9550 (TN900BK)
SKU:
TN900BK
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Excl. VAT: £68.17
Incl. VAT: £81.81
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
1 In Stock
1 In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Brother TN-900BK Toner-kit black, 6K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-L 9200/MFC-L 9550 (TN900BK)
SKU:
TN900BK
Description
Brother TN-900BK Toner-kit black, 6K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-L 9200/MFC-L 9550 (TN900BK)
Brother TN-900BK Toner-kit black, 6K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-L 9200/MFC-L 9550
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Black toner page yield | 6000 pages |
| Compatibility | HL-L9200CDWT MFC-L9550CDW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Brother |
| Cartridge capacity | Extra (Super) High Yield |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Country of origin | China |
| Approximate page yield (black, ISO/IEC 19798) | 6000 pages |
| Product colour | Black |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 166 mm |
| Depth | 120 mm |
| Height | 340 mm |
| Package weight | 908 g |
| Weight | 587 g |
| Package type | Box |
| Products per pallet | 144 pc(s) |
| Print quality | |
| Cartridge capacity | Extra (Super) High Yield |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 908 g |
| Package type | Box |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Brother |
| Package type | Box |
| Country of origin | China |
| Approximate page yield (black, ISO/IEC 19798) | 6000 pages |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Product colour | Black |
| Compatibility | HL-L9200CDWT MFC-L9550CDW |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 17.4 cm |
| Pallet gross weight | 140.8 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Products per pallet | 144 pc(s) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Brother TN-900BK Toner-kit black, 6K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-L 9200/MFC-L 9550 (TN900BK)” Cancel reply
Buy new:
Excl. VAT: £68.17
Incl. VAT: £81.81
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
1 In Stock
1 In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Brother TN-900BK Toner-kit black, 6K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-L 9200/MFC-L 9550 (TN900BK)” Cancel reply
Description
Brother TN-900BK Toner-kit black, 6K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-L 9200/MFC-L 9550 (TN900BK)
Brother TN-900BK Toner-kit black, 6K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-L 9200/MFC-L 9550
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Black toner page yield | 6000 pages |
| Compatibility | HL-L9200CDWT MFC-L9550CDW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Brother |
| Cartridge capacity | Extra (Super) High Yield |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Country of origin | China |
| Approximate page yield (black, ISO/IEC 19798) | 6000 pages |
| Product colour | Black |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 166 mm |
| Depth | 120 mm |
| Height | 340 mm |
| Package weight | 908 g |
| Weight | 587 g |
| Package type | Box |
| Products per pallet | 144 pc(s) |
| Print quality | |
| Cartridge capacity | Extra (Super) High Yield |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 908 g |
| Package type | Box |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Brother |
| Package type | Box |
| Country of origin | China |
| Approximate page yield (black, ISO/IEC 19798) | 6000 pages |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Product colour | Black |
| Compatibility | HL-L9200CDWT MFC-L9550CDW |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 17.4 cm |
| Pallet gross weight | 140.8 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Products per pallet | 144 pc(s) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: TZ221
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22205
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22251
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK44205
In Stock
Get Instant Price
SKU: DKBU99
In Stock
Get Instant Price
SKU: DKN55224
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22606
In Stock
Excl. VAT: £41.89
Incl. VAT: £50.27
Incl. VAT: £50.27
SKU: DR2005
In Stock
Excl. VAT: £76.02
Incl. VAT: £91.22
Incl. VAT: £91.22
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.