Brother TN-6300 Toner-kit, 3K pages for Brother HL-1030 (TN6300)
SKU:
TN6300
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Excl. VAT: £74.16
Incl. VAT: £89.00
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
1 In Stock
1 In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Brother TN-6300 Toner-kit, 3K pages for Brother HL-1030 (TN6300)
SKU:
TN6300
Description
Brother TN-6300 Toner-kit, 3K pages for Brother HL-1030 (TN6300)
Brother TN-6300 Toner-kit, 3K pages for Brother HL-1030
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Black toner page yield | 3000 pages |
| Compatibility | HL-1030, HL-1240, HL-1250, HL-1270N, FAX-8350P, MFC-9650, FAX-8750P, MFC-9750, MFC-9760, MFC-9850, MFC-9870, HL-1230, HL-1430, HL-1440, HL-1450, HL-1470N, HL-P2500, MFC-9660, MFC-9860, MFC-9880, FAX-8360P, FAX-8360PLT |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Brother |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Country of origin | China |
| Layers per pallet | 12 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 72 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 151.1 mm |
| Depth | 129 mm |
| Height | 358 mm |
| Package weight | 1.21 kg |
| Weight | 1.05 kg |
| Products per pallet | 216 pc(s) |
| Print quality | |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 1.21 kg |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Brother |
| Country of origin | China |
| Layers per pallet | 12 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 72 pc(s) |
| Compatibility | HL-1030, HL-1240, HL-1250, HL-1270N, FAX-8350P, MFC-9650, FAX-8750P, MFC-9750, MFC-9760, MFC-9850, MFC-9870, HL-1230, HL-1430, HL-1440, HL-1450, HL-1470N, HL-P2500, MFC-9660, MFC-9860, MFC-9880, FAX-8360P, FAX-8360PLT |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 18.9 cm |
| Pallet gross weight | 248.4 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Products per pallet | 216 pc(s) |
| Layers per pallet | 12 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 72 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Brother TN-6300 Toner-kit, 3K pages for Brother HL-1030 (TN6300)” Cancel reply
Buy new:
Excl. VAT: £74.16
Incl. VAT: £89.00
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
1 In Stock
1 In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Brother TN-6300 Toner-kit, 3K pages for Brother HL-1030 (TN6300)” Cancel reply
Description
Brother TN-6300 Toner-kit, 3K pages for Brother HL-1030 (TN6300)
Brother TN-6300 Toner-kit, 3K pages for Brother HL-1030
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Black toner page yield | 3000 pages |
| Compatibility | HL-1030, HL-1240, HL-1250, HL-1270N, FAX-8350P, MFC-9650, FAX-8750P, MFC-9750, MFC-9760, MFC-9850, MFC-9870, HL-1230, HL-1430, HL-1440, HL-1450, HL-1470N, HL-P2500, MFC-9660, MFC-9860, MFC-9880, FAX-8360P, FAX-8360PLT |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Brother |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Country of origin | China |
| Layers per pallet | 12 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 72 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 151.1 mm |
| Depth | 129 mm |
| Height | 358 mm |
| Package weight | 1.21 kg |
| Weight | 1.05 kg |
| Products per pallet | 216 pc(s) |
| Print quality | |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 1.21 kg |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Brother |
| Country of origin | China |
| Layers per pallet | 12 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 72 pc(s) |
| Compatibility | HL-1030, HL-1240, HL-1250, HL-1270N, FAX-8350P, MFC-9650, FAX-8750P, MFC-9750, MFC-9760, MFC-9850, MFC-9870, HL-1230, HL-1430, HL-1440, HL-1450, HL-1470N, HL-P2500, MFC-9660, MFC-9860, MFC-9880, FAX-8360P, FAX-8360PLT |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 18.9 cm |
| Pallet gross weight | 248.4 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Products per pallet | 216 pc(s) |
| Layers per pallet | 12 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 72 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: DKBU99
In Stock
Get Instant Price
SKU: TZ211
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11209
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11219
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11221
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22211
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22251
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK44205
In Stock
Get Instant Price
SKU: DR2005
In Stock
Excl. VAT: £76.02
Incl. VAT: £91.22
Incl. VAT: £91.22
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.