Brother TN-246M Toner-kit magenta, 2.2K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-3142 (TN246M)
SKU:
TN246M
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Excl. VAT: £87.78
Incl. VAT: £105.34
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
2 In Stock
2 In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Brother TN-246M Toner-kit magenta, 2.2K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-3142 (TN246M)
SKU:
TN246M
Description
Brother TN-246M Toner-kit magenta, 2.2K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-3142 (TN246M)
Brother TN-246M Toner-kit magenta, 2.2K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-3142
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Colour toner page yield | 2200 pages |
| Compatibility | HL-3142CW, HL-3152CDW, HL-3172CDW, DCP-9022CDW, MFC-9142CDN, MFC-9332CDW, MFC-9342CDW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Brother |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Magenta |
| Product colour | Black, Orange |
| Page yield footnote | ISO / IEC 19798 |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 54 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Package type | Box |
| Products per pallet | 216 pc(s) |
| Print quality | |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Magenta |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Brother |
| Page yield footnote | ISO / IEC 19798 |
| Package type | Box |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 54 pc(s) |
| Product colour | Black, Orange |
| Compatibility | HL-3142CW, HL-3152CDW, HL-3172CDW, DCP-9022CDW, MFC-9142CDN, MFC-9332CDW, MFC-9342CDW |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |
| Page yield footnote | ISO / IEC 19798 |
| Product colour | Black, Orange |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 16.8 cm |
| Pallet gross weight | 167 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Products per pallet | 216 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 54 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Brother TN-246M Toner-kit magenta, 2.2K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-3142 (TN246M)” Cancel reply
Buy new:
Excl. VAT: £87.78
Incl. VAT: £105.34
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
2 In Stock
2 In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Brother TN-246M Toner-kit magenta, 2.2K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-3142 (TN246M)” Cancel reply
Description
Brother TN-246M Toner-kit magenta, 2.2K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-3142 (TN246M)
Brother TN-246M Toner-kit magenta, 2.2K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-3142
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Colour toner page yield | 2200 pages |
| Compatibility | HL-3142CW, HL-3152CDW, HL-3172CDW, DCP-9022CDW, MFC-9142CDN, MFC-9332CDW, MFC-9342CDW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Brother |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Magenta |
| Product colour | Black, Orange |
| Page yield footnote | ISO / IEC 19798 |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 54 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Package type | Box |
| Products per pallet | 216 pc(s) |
| Print quality | |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Magenta |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Brother |
| Page yield footnote | ISO / IEC 19798 |
| Package type | Box |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 54 pc(s) |
| Product colour | Black, Orange |
| Compatibility | HL-3142CW, HL-3152CDW, HL-3172CDW, DCP-9022CDW, MFC-9142CDN, MFC-9332CDW, MFC-9342CDW |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |
| Page yield footnote | ISO / IEC 19798 |
| Product colour | Black, Orange |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 16.8 cm |
| Pallet gross weight | 167 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Products per pallet | 216 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 54 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: DK22251
In Stock
Get Instant Price
SKU: DKBU99
In Stock
Get Instant Price
SKU: TZ211
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11209
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22205
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22214
In Stock
Get Instant Price
SKU: DR2005
In Stock
Excl. VAT: £76.02
Incl. VAT: £91.22
Incl. VAT: £91.22
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.