Brother TN-243Y Toner-kit yellow, 1K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-L 3210 (TN243Y)
SKU:
TN243Y
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Excl. VAT: £41.23
Incl. VAT: £49.47
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
1 In Stock
1 In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Brother TN-243Y Toner-kit yellow, 1K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-L 3210 (TN243Y)
SKU:
TN243Y
Description
Brother TN-243Y Toner-kit yellow, 1K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-L 3210 (TN243Y)
Brother TN-243Y Toner-kit yellow, 1K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-L 3210
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Colour toner page yield | 1000 pages |
| Compatibility | DCP-L3550CDW HL-L3270CDW MFC-L3730CDN MFC-L3750CDW MFC-L3770CDW MFC-L3710CW HL-L3230CDW DCP-L3510CDW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Brother |
| OEM code | TN-243Y |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Print technology | LED printing |
| Printing colours | Yellow |
| Country of origin | Vietnam |
| Product colour | Black |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 54 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 103 mm |
| Depth | 156 mm |
| Height | 385 mm |
| Package weight | 772 g |
| Weight | 411 g |
| Package type | Box |
| Products per pallet | 216 pc(s) |
| Print quality | |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Print technology | LED printing |
| Printing colours | Yellow |
| Packaging data | |
| Package weight | 772 g |
| Package type | Box |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Brother |
| OEM code | TN-243Y |
| Package type | Box |
| Country of origin | Vietnam |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 54 pc(s) |
| Product colour | Black |
| Compatibility | DCP-L3550CDW HL-L3270CDW MFC-L3730CDN MFC-L3750CDW MFC-L3770CDW MFC-L3710CW HL-L3230CDW DCP-L3510CDW |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Other features | |
| Print technology | LED printing |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 16.8 cm |
| Pallet gross weight | 186.5 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Products per pallet | 216 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 54 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Brother TN-243Y Toner-kit yellow, 1K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-L 3210 (TN243Y)” Cancel reply
Buy new:
Excl. VAT: £41.23
Incl. VAT: £49.47
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
1 In Stock
1 In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Brother TN-243Y Toner-kit yellow, 1K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-L 3210 (TN243Y)” Cancel reply
Description
Brother TN-243Y Toner-kit yellow, 1K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-L 3210 (TN243Y)
Brother TN-243Y Toner-kit yellow, 1K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-L 3210
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Colour toner page yield | 1000 pages |
| Compatibility | DCP-L3550CDW HL-L3270CDW MFC-L3730CDN MFC-L3750CDW MFC-L3770CDW MFC-L3710CW HL-L3230CDW DCP-L3510CDW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Brother |
| OEM code | TN-243Y |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Print technology | LED printing |
| Printing colours | Yellow |
| Country of origin | Vietnam |
| Product colour | Black |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 54 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 103 mm |
| Depth | 156 mm |
| Height | 385 mm |
| Package weight | 772 g |
| Weight | 411 g |
| Package type | Box |
| Products per pallet | 216 pc(s) |
| Print quality | |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Print technology | LED printing |
| Printing colours | Yellow |
| Packaging data | |
| Package weight | 772 g |
| Package type | Box |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Brother |
| OEM code | TN-243Y |
| Package type | Box |
| Country of origin | Vietnam |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 54 pc(s) |
| Product colour | Black |
| Compatibility | DCP-L3550CDW HL-L3270CDW MFC-L3730CDN MFC-L3750CDW MFC-L3770CDW MFC-L3710CW HL-L3230CDW DCP-L3510CDW |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Other features | |
| Print technology | LED printing |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 16.8 cm |
| Pallet gross weight | 186.5 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Products per pallet | 216 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 54 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: DK44205
In Stock
Get Instant Price
SKU: TZ221
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11219
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11221
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22246
In Stock
Excl. VAT: £20.53
Incl. VAT: £24.63
Incl. VAT: £24.63
SKU: DK22212
In Stock
Excl. VAT: £30.50
Incl. VAT: £36.60
Incl. VAT: £36.60
SKU: DK22606
In Stock
Excl. VAT: £41.89
Incl. VAT: £50.27
Incl. VAT: £50.27
SKU: DR2005
In Stock
Excl. VAT: £76.02
Incl. VAT: £91.22
Incl. VAT: £91.22
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.