Brother TN-241BK Toner-kit black, 2.5K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-3140 (TN241BK)
SKU:
TN241BK
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Excl. VAT: £56.45
Incl. VAT: £67.74
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
In Stock
In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Brother TN-241BK Toner-kit black, 2.5K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-3140 (TN241BK)
SKU:
TN241BK
Description
Brother TN-241BK Toner-kit black, 2.5K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-3140 (TN241BK)
Brother TN-241BK Toner-kit black, 2.5K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-3140
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Supply type | Single pack |
| Type | Original |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Black toner page yield | 2500 pages |
| Compatibility | DCP-9015CDW, DCP-9020CDW, HL-3140CW, HL-3150CDW, HL-3170CDW, MFC-9140CDN, MFC-9330CDW, MFC-9340CDW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Brother |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Country of origin | China |
| Cartridge return & recycling | Yes |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 54 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 105 mm |
| Depth | 154 mm |
| Height | 390 mm |
| Package weight | 790 g |
| Weight | 427 g |
| Products per pallet | 216 pc(s) |
| Print quality | |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 790 g |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Brother |
| Country of origin | China |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 54 pc(s) |
| Compatibility | DCP-9015CDW, DCP-9020CDW, HL-3140CW, HL-3150CDW, HL-3170CDW, MFC-9140CDN, MFC-9330CDW, MFC-9340CDW |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 18.3 cm |
| Pallet gross weight | 188.6 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Products per pallet | 216 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 54 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Brother TN-241BK Toner-kit black, 2.5K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-3140 (TN241BK)” Cancel reply
Buy new:
Excl. VAT: £56.45
Incl. VAT: £67.74
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
In Stock
In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Brother TN-241BK Toner-kit black, 2.5K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-3140 (TN241BK)” Cancel reply
Description
Brother TN-241BK Toner-kit black, 2.5K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-3140 (TN241BK)
Brother TN-241BK Toner-kit black, 2.5K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-3140
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Supply type | Single pack |
| Type | Original |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Black toner page yield | 2500 pages |
| Compatibility | DCP-9015CDW, DCP-9020CDW, HL-3140CW, HL-3150CDW, HL-3170CDW, MFC-9140CDN, MFC-9330CDW, MFC-9340CDW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Brother |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Country of origin | China |
| Cartridge return & recycling | Yes |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 54 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 105 mm |
| Depth | 154 mm |
| Height | 390 mm |
| Package weight | 790 g |
| Weight | 427 g |
| Products per pallet | 216 pc(s) |
| Print quality | |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 790 g |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Brother |
| Country of origin | China |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 54 pc(s) |
| Compatibility | DCP-9015CDW, DCP-9020CDW, HL-3140CW, HL-3150CDW, HL-3170CDW, MFC-9140CDN, MFC-9330CDW, MFC-9340CDW |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 18.3 cm |
| Pallet gross weight | 188.6 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Products per pallet | 216 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 54 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: DK11209
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11219
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11221
In Stock
Get Instant Price
SKU: DKBU99
In Stock
Get Instant Price
SKU: DKN55224
In Stock
Get Instant Price
SKU: BP60PA
In Stock
Get Instant Price
SKU: DR2005
In Stock
Excl. VAT: £76.02
Incl. VAT: £91.22
Incl. VAT: £91.22
SKU: DR2000
In Stock
Excl. VAT: £78.29
Incl. VAT: £93.95
Incl. VAT: £93.95
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.