Brother TN-230BK Toner-kit black, 2.2K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-3040 CN (TN230BK)
SKU:
TN230BK
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Excl. VAT: £59.26
Incl. VAT: £71.11
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
8 In Stock
8 In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Brother TN-230BK Toner-kit black, 2.2K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-3040 CN (TN230BK)
SKU:
TN230BK
Description
Brother TN-230BK Toner-kit black, 2.2K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-3040 CN (TN230BK)
Brother TN-230BK Toner-kit black, 2.2K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-3040 CN
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Black toner page yield | 2200 pages |
| Compatibility | HL3040CN / HL3070CW / DCP9010CN / MFC9120CN / MFC9320CW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Printing colours | Black |
| Country of origin | China |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 48 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 129 mm |
| Depth | 180 mm |
| Height | 373 mm |
| Package weight | 978 g |
| Weight | 416 g |
| Package dimensions (WxDxH) | 362 x 122 x 183 mm |
| Products per pallet | 192 pc(s) |
| Print quality | |
| Printing colours | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 978 g |
| Package dimensions (WxDxH) | 362 x 122 x 183 mm |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Country of origin | China |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 48 pc(s) |
| Compatibility | HL3040CN / HL3070CW / DCP9010CN / MFC9120CN / MFC9320CW |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 17.9 cm |
| Pallet gross weight | 258 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Products per pallet | 192 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 48 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Package dimensions (WxDxH) | 362 x 122 x 183 mm |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Brother TN-230BK Toner-kit black, 2.2K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-3040 CN (TN230BK)” Cancel reply
Buy new:
Excl. VAT: £59.26
Incl. VAT: £71.11
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
8 In Stock
8 In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Brother TN-230BK Toner-kit black, 2.2K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-3040 CN (TN230BK)” Cancel reply
Description
Brother TN-230BK Toner-kit black, 2.2K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-3040 CN (TN230BK)
Brother TN-230BK Toner-kit black, 2.2K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-3040 CN
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Black toner page yield | 2200 pages |
| Compatibility | HL3040CN / HL3070CW / DCP9010CN / MFC9120CN / MFC9320CW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Printing colours | Black |
| Country of origin | China |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 48 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 129 mm |
| Depth | 180 mm |
| Height | 373 mm |
| Package weight | 978 g |
| Weight | 416 g |
| Package dimensions (WxDxH) | 362 x 122 x 183 mm |
| Products per pallet | 192 pc(s) |
| Print quality | |
| Printing colours | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 978 g |
| Package dimensions (WxDxH) | 362 x 122 x 183 mm |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Country of origin | China |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 48 pc(s) |
| Compatibility | HL3040CN / HL3070CW / DCP9010CN / MFC9120CN / MFC9320CW |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 17.9 cm |
| Pallet gross weight | 258 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Products per pallet | 192 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 48 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Package dimensions (WxDxH) | 362 x 122 x 183 mm |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: DK44605
In Stock
Get Instant Price
SKU: TZ211
In Stock
Get Instant Price
SKU: TZ221
In Stock
Get Instant Price
SKU: BP60PA
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22205
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22251
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22606
In Stock
Excl. VAT: £41.89
Incl. VAT: £50.27
Incl. VAT: £50.27
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.