Brother TN-2005 Toner-kit, 1.5K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-2035 (TN2005)
SKU:
TN2005
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Excl. VAT: £46.06
Incl. VAT: £55.27
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
1 In Stock
1 In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Brother TN-2005 Toner-kit, 1.5K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-2035 (TN2005)
SKU:
TN2005
Description
Brother TN-2005 Toner-kit, 1.5K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-2035 (TN2005)
Brother TN-2005 Toner-kit, 1.5K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-2035
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Black toner page yield | 1500 pages |
| Compatibility | HL-2035 |
| Brand compatibility | Brother |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Country of origin | China |
| Cartridge return & recycling | Yes |
| Layers per pallet | 12 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 72 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 166 mm |
| Depth | 124 mm |
| Height | 360 mm |
| Dimensions (WxDxH) | 292 x 113 x 43 mm |
| Package weight | 992 g |
| Weight | 524 g |
| Package dimensions (WxDxH) | 357 x 167 x 122 mm |
| Products per pallet | 216 pc(s) |
| Print quality | |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 992 g |
| Package dimensions (WxDxH) | 357 x 167 x 122 mm |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Brother |
| Country of origin | China |
| Layers per pallet | 12 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 72 pc(s) |
| Compatibility | HL-2035 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |
| Package dimensions (WxDxH) | 357 x 167 x 122 mm |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 18.9 cm |
| Pallet gross weight | 221 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Products per pallet | 216 pc(s) |
| Layers per pallet | 12 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 72 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Brother TN-2005 Toner-kit, 1.5K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-2035 (TN2005)” Cancel reply
Buy new:
Excl. VAT: £46.06
Incl. VAT: £55.27
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
1 In Stock
1 In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Brother TN-2005 Toner-kit, 1.5K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-2035 (TN2005)” Cancel reply
Description
Brother TN-2005 Toner-kit, 1.5K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-2035 (TN2005)
Brother TN-2005 Toner-kit, 1.5K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-2035
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Black toner page yield | 1500 pages |
| Compatibility | HL-2035 |
| Brand compatibility | Brother |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Country of origin | China |
| Cartridge return & recycling | Yes |
| Layers per pallet | 12 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 72 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 166 mm |
| Depth | 124 mm |
| Height | 360 mm |
| Dimensions (WxDxH) | 292 x 113 x 43 mm |
| Package weight | 992 g |
| Weight | 524 g |
| Package dimensions (WxDxH) | 357 x 167 x 122 mm |
| Products per pallet | 216 pc(s) |
| Print quality | |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 992 g |
| Package dimensions (WxDxH) | 357 x 167 x 122 mm |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Brother |
| Country of origin | China |
| Layers per pallet | 12 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 72 pc(s) |
| Compatibility | HL-2035 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |
| Package dimensions (WxDxH) | 357 x 167 x 122 mm |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 18.9 cm |
| Pallet gross weight | 221 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Products per pallet | 216 pc(s) |
| Layers per pallet | 12 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 72 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: DK11209
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22214
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22251
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK44605
In Stock
Get Instant Price
SKU: TZ211
In Stock
Get Instant Price
SKU: BP60MA
In Stock
Get Instant Price
SKU: BP60PA
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22246
In Stock
Excl. VAT: £20.53
Incl. VAT: £24.63
Incl. VAT: £24.63
SKU: BDL7J000058040
In Stock
Excl. VAT: £36.92
Incl. VAT: £44.30
Incl. VAT: £44.30
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.