Mikrotik SXT LTE6 kit with 9dBi 60 (SXTR&FG621-EA)
SKU:
SXTR&FG621-EA
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Monday, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Mikrotik SXT LTE6 kit with 9dBi 60 (SXTR&FG621-EA)
SKU:
SXTR&FG621-EA
Description
Mikrotik SXT LTE6 kit with 9dBi 60 (SXTR&FG621-EA)
Mikrotik SXT LTE6 kit with 9dBi 60
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| Mounting | Wall mounting |
| Device type | Cellular network modem/router |
| Data network | 3G, 4G, LTE |
| Compliance certificates | CE, RoHS |
| Ethernet LAN features | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| Ethernet LAN | Yes |
| Cellular interface | |
| Number of SIM cards | 2 |
| 4G standard | LTE |
| 2G bands supported | 850,900,1800,2100 MHz |
| 3G bands supported | 850,900,1800,2100 MHz |
| 4G bands supported | 700,800,850,900,1800,1900,2100,2600 MHz |
| Design | |
| Mounting | Wall mounting |
| Device type | Cellular network modem/router |
| Product colour | White |
| Wireless LAN features | |
| Wi-Fi | No |
| Mobile network | |
| Number of SIM cards | 2 |
| Data network | 3G, 4G, LTE |
| 4G standard | LTE |
| 2G bands supported | 850,900,1800,2100 MHz |
| 3G bands supported | 850,900,1800,2100 MHz |
| 4G bands supported | 700,800,850,900,1800,1900,2100,2600 MHz |
| SIM card type | MicroSIM |
| Ports & interfaces | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| Certificates | |
| Certification | CE, EAC, ROHS |
| Performance | |
| Certification | CE, EAC, ROHS |
| Built-in processor | Yes |
| Processor manufacturer | Qualcomm |
| Processor model | QCA9531 |
| Processor frequency | 0.65 GHz |
| RAM capacity | 0.064 GB |
| Internal storage capacity | 0.016 GB |
| Power | |
| Power consumption (typical) | 22 W |
| Input voltage | 12 – 57 V |
| Power source type | DC, PoE |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Mikrotik SXT LTE6 kit with 9dBi 60 (SXTR&FG621-EA)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Monday, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Mikrotik SXT LTE6 kit with 9dBi 60 (SXTR&FG621-EA)” Cancel reply
Description
Mikrotik SXT LTE6 kit with 9dBi 60 (SXTR&FG621-EA)
Mikrotik SXT LTE6 kit with 9dBi 60
Specifications
| Technical details | |
|---|---|
| Mounting | Wall mounting |
| Device type | Cellular network modem/router |
| Data network | 3G, 4G, LTE |
| Compliance certificates | CE, RoHS |
| Ethernet LAN features | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| Ethernet LAN | Yes |
| Cellular interface | |
| Number of SIM cards | 2 |
| 4G standard | LTE |
| 2G bands supported | 850,900,1800,2100 MHz |
| 3G bands supported | 850,900,1800,2100 MHz |
| 4G bands supported | 700,800,850,900,1800,1900,2100,2600 MHz |
| Design | |
| Mounting | Wall mounting |
| Device type | Cellular network modem/router |
| Product colour | White |
| Wireless LAN features | |
| Wi-Fi | No |
| Mobile network | |
| Number of SIM cards | 2 |
| Data network | 3G, 4G, LTE |
| 4G standard | LTE |
| 2G bands supported | 850,900,1800,2100 MHz |
| 3G bands supported | 850,900,1800,2100 MHz |
| 4G bands supported | 700,800,850,900,1800,1900,2100,2600 MHz |
| SIM card type | MicroSIM |
| Ports & interfaces | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| Certificates | |
| Certification | CE, EAC, ROHS |
| Performance | |
| Certification | CE, EAC, ROHS |
| Built-in processor | Yes |
| Processor manufacturer | Qualcomm |
| Processor model | QCA9531 |
| Processor frequency | 0.65 GHz |
| RAM capacity | 0.064 GB |
| Internal storage capacity | 0.016 GB |
| Power | |
| Power consumption (typical) | 22 W |
| Input voltage | 12 – 57 V |
| Power source type | DC, PoE |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: RUT200013000
In Stock
Excl. VAT: £90.17
Incl. VAT: £108.21
Incl. VAT: £108.21
SKU: RUT241001000
In Stock
Excl. VAT: £119.50
Incl. VAT: £143.40
Incl. VAT: £143.40
SKU: LHGGM&EG18-EA
In Stock
Excl. VAT: £220.80
Incl. VAT: £264.96
Incl. VAT: £264.96
SKU: RUTX14000200
In Stock
Excl. VAT: £282.88
Incl. VAT: £339.45
Incl. VAT: £339.45
SKU: RUTX12000300
In Stock
Excl. VAT: £352.34
Incl. VAT: £422.81
Incl. VAT: £422.81
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD

Reviews
There are no reviews yet.