Brother STE-151 DirectLabel Stamp tape 24mm x 3m for Brother P-Touch TZ 6-36mm (STE151)
SKU:
STE151
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Brother STE-151 DirectLabel Stamp tape 24mm x 3m for Brother P-Touch TZ 6-36mm (STE151)
SKU:
STE151
Description
Brother STE-151 DirectLabel Stamp tape 24mm x 3m for Brother P-Touch TZ 6-36mm (STE151)
Brother STE-151 DirectLabel Stamp tape 24mm x 3m for Brother P-Touch TZ 6-36mm
Specifications
| Print technology | |
|---|---|
| Print technology | Thermal transfer |
| Features | |
| Brand compatibility | Brother |
| Print technology | Thermal transfer |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Compatibility | PT-2430PC, PT-2730VP, PT-3600, PT-7600VP, PT-9700PC, PT-9800PCN |
| Technical details | |
| Tape length | 3 m |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Tape width | 2.4 cm |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 2.4 cm |
| Depth | 71 mm |
| Weight | 33 g |
| Width | 31 mm |
| Tape length | 3 m |
| Package weight | 46 g |
| Height | 95 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Package weight | 46 g |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 17.9 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 192 pc(s) |
| Layers per pallet | 12 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 16 pc(s) |
| Pallet gross weight | 264.5 kg |
| Products per pallet | 3840 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Other features | |
| Country of origin | China |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Brother STE-151 DirectLabel Stamp tape 24mm x 3m for Brother P-Touch TZ 6-36mm (STE151)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Brother STE-151 DirectLabel Stamp tape 24mm x 3m for Brother P-Touch TZ 6-36mm (STE151)” Cancel reply
Description
Brother STE-151 DirectLabel Stamp tape 24mm x 3m for Brother P-Touch TZ 6-36mm (STE151)
Brother STE-151 DirectLabel Stamp tape 24mm x 3m for Brother P-Touch TZ 6-36mm
Specifications
| Print technology | |
|---|---|
| Print technology | Thermal transfer |
| Features | |
| Brand compatibility | Brother |
| Print technology | Thermal transfer |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Compatibility | PT-2430PC, PT-2730VP, PT-3600, PT-7600VP, PT-9700PC, PT-9800PCN |
| Technical details | |
| Tape length | 3 m |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Tape width | 2.4 cm |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 2.4 cm |
| Depth | 71 mm |
| Weight | 33 g |
| Width | 31 mm |
| Tape length | 3 m |
| Package weight | 46 g |
| Height | 95 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
| Package weight | 46 g |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 17.9 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 192 pc(s) |
| Layers per pallet | 12 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 16 pc(s) |
| Pallet gross weight | 264.5 kg |
| Products per pallet | 3840 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Other features | |
| Country of origin | China |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: TZ211
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22205
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22211
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22214
In Stock
Get Instant Price
SKU: DKBU99
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22246
In Stock
Excl. VAT: £20.53
Incl. VAT: £24.63
Incl. VAT: £24.63
SKU: BDL7J000058040
In Stock
Excl. VAT: £36.92
Incl. VAT: £44.30
Incl. VAT: £44.30
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD

Reviews
There are no reviews yet.