Brother RD-S01E2 Etikettes white 102mm for Brother TD-4000/4420 (RDS01E2)
SKU:
RDS01E2
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Excl. VAT: £90.02
Incl. VAT: £108.03
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
9 In Stock
9 In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Brother RD-S01E2 Etikettes white 102mm for Brother TD-4000/4420 (RDS01E2)
SKU:
RDS01E2
Description
Brother RD-S01E2 Etikettes white 102mm for Brother TD-4000/4420 (RDS01E2)
Brother RD-S01E2 Etikettes white 102mm for Brother TD-4000/4420
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 730 g |
| Dimensions (WxDxH) | 90 x 90 x 105 mm |
| Package weight | 772 g |
| Packaging data | |
| Package weight | 772 g |
| Products per pallet | 960 pc(s) |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 80 pc(s) |
| Technical details | |
| Country of origin | Germany |
| Pallet gross height | 15 cm |
| Master (outer) cases per pallet layer | 8 pc(s) |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Logistics data | |
| Pallet gross weight | 779.3 kg |
| Products per pallet | 960 pc(s) |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 80 pc(s) |
| Pallet gross height | 15 cm |
| Other features | |
| Pallet gross weight | 779.3 kg |
| Country of origin | Germany |
| Products per pallet | 960 pc(s) |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 80 pc(s) |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Brother RD-S01E2 Etikettes white 102mm for Brother TD-4000/4420 (RDS01E2)” Cancel reply
Buy new:
Excl. VAT: £90.02
Incl. VAT: £108.03
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
9 In Stock
9 In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Brother RD-S01E2 Etikettes white 102mm for Brother TD-4000/4420 (RDS01E2)” Cancel reply
Description
Brother RD-S01E2 Etikettes white 102mm for Brother TD-4000/4420 (RDS01E2)
Brother RD-S01E2 Etikettes white 102mm for Brother TD-4000/4420
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 730 g |
| Dimensions (WxDxH) | 90 x 90 x 105 mm |
| Package weight | 772 g |
| Packaging data | |
| Package weight | 772 g |
| Products per pallet | 960 pc(s) |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 80 pc(s) |
| Technical details | |
| Country of origin | Germany |
| Pallet gross height | 15 cm |
| Master (outer) cases per pallet layer | 8 pc(s) |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Logistics data | |
| Pallet gross weight | 779.3 kg |
| Products per pallet | 960 pc(s) |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 80 pc(s) |
| Pallet gross height | 15 cm |
| Other features | |
| Pallet gross weight | 779.3 kg |
| Country of origin | Germany |
| Products per pallet | 960 pc(s) |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 80 pc(s) |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: TZ211
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11209
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11219
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22205
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22211
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22214
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK44205
In Stock
Get Instant Price
SKU: DR2005
In Stock
Excl. VAT: £76.02
Incl. VAT: £91.22
Incl. VAT: £91.22
SKU: DR2000
In Stock
Excl. VAT: £78.29
Incl. VAT: £93.95
Incl. VAT: £93.95
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.