Brother CZ-1001 DirectLabel-etikettes 9mm x 5m for Brother VC 500 (CZ1001)
SKU:
CZ1001
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Monday, Jun 1
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
5 In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Monday, Jun 1
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
5 In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Be the first to review “Brother CZ-1001 DirectLabel-etikettes 9mm x 5m for Brother VC 500 (CZ1001)” Cancel reply
Description
Brother CZ-1001 DirectLabel-etikettes 9mm x 5m for Brother VC 500 (CZ1001)
Brother CZ-1001 DirectLabel-etikettes 9mm x 5m for Brother VC 500
Specifications
| Print technology | |
|---|---|
| Print technology | Inkjet |
| Features | |
| Rolls per pack | 1 |
| Brand compatibility | Brother |
| Tape type | CZ |
| Print technology | Inkjet |
| Package type | Box |
| Country of origin | Philippines |
| Compatibility | VC-500W |
| Type | Continuous label |
| Technical details | |
| Tape type | CZ |
| Tape length | 5 m |
| Country of origin | Philippines |
| Tape width | 9 mm |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Packaging content | |
| Package type | Box |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 9 mm |
| Depth | 79 mm |
| Weight | 63 g |
| Width | 65 mm |
| Tape length | 5 m |
| Package type | Box |
| Package weight | 74 g |
| Height | 67 mm |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Package weight | 74 g |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 17.6 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 147 pc(s) |
| Layers per pallet | 7 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 21 pc(s) |
| Pallet gross weight | 340.2 kg |
| Products per pallet | 4410 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Other features | |
| Country of origin | Philippines |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: BP60PA3
In Stock
Get Instant Price
SKU: CZ1002
In Stock
Get Instant Price
SKU: CZ1003
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11201
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11204
In Stock
Get Instant Price
SKU: CZ1004
In Stock
Excl. VAT: £20.72
Incl. VAT: £24.87
Incl. VAT: £24.87
SKU: BU330CL
In Stock
Excl. VAT: £40.32
Incl. VAT: £48.38
Incl. VAT: £48.38
SKU: BU220CL
In Stock
Excl. VAT: £81.36
Incl. VAT: £97.64
Incl. VAT: £97.64
SKU: BU229CL
In Stock
Excl. VAT: £87.98
Incl. VAT: £105.57
Incl. VAT: £105.57
SKU: D00V9P001
In Stock
Excl. VAT: £111.55
Incl. VAT: £133.86
Incl. VAT: £133.86
SKU: D00C55001
In Stock
Excl. VAT: £141.90
Incl. VAT: £170.28
Incl. VAT: £170.28
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.