Brother CZ-1003 DirectLabel-etikettes 19mm x 5m for Brother VC 500 (CZ1003)
SKU:
CZ1003
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
8 In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Brother CZ-1003 DirectLabel-etikettes 19mm x 5m for Brother VC 500 (CZ1003)
SKU:
CZ1003
Description
Brother CZ-1003 DirectLabel-etikettes 19mm x 5m for Brother VC 500 (CZ1003)
Brother CZ-1003 DirectLabel-etikettes 19mm x 5m for Brother VC 500
Specifications
| Print technology | |
|---|---|
| Print technology | Direct thermal |
| Features | |
| Brand compatibility | Brother |
| Tape type | CZ |
| Print technology | Direct thermal |
| Package type | Box |
| Country of origin | Philippines |
| Product colour | White |
| Type | Continuous label |
| Technical details | |
| Tape type | CZ |
| Tape length | 5 m |
| Country of origin | Philippines |
| Product colour | White |
| Tape width | 1.9 cm |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Packaging content | |
| Package type | Box |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 1.9 cm |
| Depth | 79 mm |
| Weight | 82 g |
| Width | 65 mm |
| Tape length | 5 m |
| Package type | Box |
| Package weight | 92 g |
| Height | 67 mm |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Package weight | 92 g |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 17.3 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 147 pc(s) |
| Layers per pallet | 7 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 21 pc(s) |
| Pallet gross weight | 426.7 kg |
| Products per pallet | 4410 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Other features | |
| Country of origin | Philippines |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Brother CZ-1003 DirectLabel-etikettes 19mm x 5m for Brother VC 500 (CZ1003)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
8 In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Brother CZ-1003 DirectLabel-etikettes 19mm x 5m for Brother VC 500 (CZ1003)” Cancel reply
Description
Brother CZ-1003 DirectLabel-etikettes 19mm x 5m for Brother VC 500 (CZ1003)
Brother CZ-1003 DirectLabel-etikettes 19mm x 5m for Brother VC 500
Specifications
| Print technology | |
|---|---|
| Print technology | Direct thermal |
| Features | |
| Brand compatibility | Brother |
| Tape type | CZ |
| Print technology | Direct thermal |
| Package type | Box |
| Country of origin | Philippines |
| Product colour | White |
| Type | Continuous label |
| Technical details | |
| Tape type | CZ |
| Tape length | 5 m |
| Country of origin | Philippines |
| Product colour | White |
| Tape width | 1.9 cm |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Packaging content | |
| Package type | Box |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 1.9 cm |
| Depth | 79 mm |
| Weight | 82 g |
| Width | 65 mm |
| Tape length | 5 m |
| Package type | Box |
| Package weight | 92 g |
| Height | 67 mm |
| Packaging data | |
| Package type | Box |
| Package weight | 92 g |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 17.3 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 147 pc(s) |
| Layers per pallet | 7 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 21 pc(s) |
| Pallet gross weight | 426.7 kg |
| Products per pallet | 4410 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Other features | |
| Country of origin | Philippines |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: CZ1005
In Stock
Excl. VAT: £26.88
Incl. VAT: £32.25
Incl. VAT: £32.25
SKU: BU330CL
In Stock
Excl. VAT: £40.32
Incl. VAT: £48.38
Incl. VAT: £48.38
SKU: BU320CL
In Stock
Excl. VAT: £81.35
Incl. VAT: £97.62
Incl. VAT: £97.62
SKU: BU223CL
In Stock
Excl. VAT: £81.36
Incl. VAT: £97.64
Incl. VAT: £97.64
SKU: D01CED001
In Stock
Excl. VAT: £142.98
Incl. VAT: £171.57
Incl. VAT: £171.57
SKU: ADS4300NZU1
In Stock
Excl. VAT: £289.36
Incl. VAT: £347.23
Incl. VAT: £347.23
SKU: ADS4700WZU1
In Stock
Excl. VAT: £366.06
Incl. VAT: £439.27
Incl. VAT: £439.27
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.