Brother BU-330CL Transfer-unit, 130K pages for Brother HL-L 8260/8360/9310 (BU330CL)
SKU:
BU330CL
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Excl. VAT: £40.32
Incl. VAT: £48.38
Delivery Date:
Tomorrow, May 19
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
In Stock
In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Brother BU-330CL Transfer-unit, 130K pages for Brother HL-L 8260/8360/9310 (BU330CL)
SKU:
BU330CL
Description
Brother BU-330CL Transfer-unit, 130K pages for Brother HL-L 8260/8360/9310 (BU330CL)
Brother BU-330CL Transfer-unit, 130K pages for Brother HL-L 8260/8360/9310
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Lifetime | 50000 scans |
| Brand compatibility | Brother |
| Device compatibility | Laser/LED printer |
| Compatibility | HL-L8260CDW/-L8360CDW/-L9310CDW(T) |
| Type | Belt |
| Product colour | Black, Green |
| Country of origin | China |
| Weight & dimensions | |
| Width | 445 mm |
| Depth | 174 mm |
| Height | 445 mm |
| Weight | 1.01 kg |
| Packaging data | |
| Package weight | 1.7 kg |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Brother |
| Device compatibility | Laser/LED printer |
| Compatibility | HL-L8260CDW/-L8360CDW/-L9310CDW(T) |
| Type | Belt |
| Product colour | Black, Green |
| Products per pallet | 32 pc(s) |
| Pallet gross height | 15 cm |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Pallet gross weight | 70.2 kg |
| Master (outer) cases per pallet | 32 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 32 pc(s) |
| Pallet gross height | 15 cm |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Pallet gross weight | 70.2 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Brother BU-330CL Transfer-unit, 130K pages for Brother HL-L 8260/8360/9310 (BU330CL)” Cancel reply
Buy new:
Excl. VAT: £40.32
Incl. VAT: £48.38
Delivery Date:
Tomorrow, May 19
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
In Stock
In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Brother BU-330CL Transfer-unit, 130K pages for Brother HL-L 8260/8360/9310 (BU330CL)” Cancel reply
Description
Brother BU-330CL Transfer-unit, 130K pages for Brother HL-L 8260/8360/9310 (BU330CL)
Brother BU-330CL Transfer-unit, 130K pages for Brother HL-L 8260/8360/9310
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Lifetime | 50000 scans |
| Brand compatibility | Brother |
| Device compatibility | Laser/LED printer |
| Compatibility | HL-L8260CDW/-L8360CDW/-L9310CDW(T) |
| Type | Belt |
| Product colour | Black, Green |
| Country of origin | China |
| Weight & dimensions | |
| Width | 445 mm |
| Depth | 174 mm |
| Height | 445 mm |
| Weight | 1.01 kg |
| Packaging data | |
| Package weight | 1.7 kg |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Brother |
| Device compatibility | Laser/LED printer |
| Compatibility | HL-L8260CDW/-L8360CDW/-L9310CDW(T) |
| Type | Belt |
| Product colour | Black, Green |
| Products per pallet | 32 pc(s) |
| Pallet gross height | 15 cm |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Pallet gross weight | 70.2 kg |
| Master (outer) cases per pallet | 32 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 32 pc(s) |
| Pallet gross height | 15 cm |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Pallet gross weight | 70.2 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: BP60PA3
In Stock
Get Instant Price
SKU: BU320CL
In Stock
Excl. VAT: £81.35
Incl. VAT: £97.62
Incl. VAT: £97.62
SKU: BDE1J000102102
In Stock
Excl. VAT: £87.49
Incl. VAT: £104.99
Incl. VAT: £104.99
SKU: D008AE001
In Stock
Excl. VAT: £109.25
Incl. VAT: £131.10
Incl. VAT: £131.10
SKU: D00V9P001
In Stock
Excl. VAT: £111.55
Incl. VAT: £133.86
Incl. VAT: £133.86
SKU: ADS4700WZU1
In Stock
Excl. VAT: £366.06
Incl. VAT: £439.27
Incl. VAT: £439.27
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.