Canon PGI-5BK Ink cartridge black pigmented, 505 pages ISO/IEC 24711 26ml for Canon Pixma IP 3300/4200/MP 520/MP 610/MP 960 (0628B001)
SKU:
0628B001
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
6 In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Canon PGI-5BK Ink cartridge black pigmented, 505 pages ISO/IEC 24711 26ml for Canon Pixma IP 3300/4200/MP 520/MP 610/MP 960 (0628B001)
SKU:
0628B001
Description
Canon PGI-5BK Ink cartridge black pigmented, 505 pages ISO/IEC 24711 26ml for Canon Pixma IP 3300/4200/MP 520/MP 610/MP 960 (0628B001)
Canon PGI-5BK Ink cartridge black pigmented, 505 pages ISO/IEC 24711 26ml for Canon Pixma IP 3300/4200/MP 520/MP 610/MP 960
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Colour ink type | Dye-based ink |
| Type | Original |
| Ink type | Dye-based ink |
| Brand compatibility | Canon |
| Black ink page yield | 1640 pages |
| Printing colours | Photo black |
| Country of origin | Japan |
| Print technology | Inkjet printing |
| Colour | No |
| Compatibility | PIXMA iP3300 PIXMA iP3500 PIXMA iP4200 PIXMA iP4300 PIXMA iP4500 PIXMA iP5200 PIXMA iP5200R PIXMA MP500 PIXMA MP510 PIXMA MP520 PIXMA MP530 PIXMA MP600 PIXMA MP610 PIXMA MP800 PIXMA MP800R PIXMA MP810 PIXMA MP830 PIXMA MP950 PIXMA MP960 PIXMA MP970 PIXMA MX700 PIXMA MX850 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package type | Blister |
| Technical details | |
| Printing colours | Photo black |
| Package type | Blister |
| Country of origin | Japan |
| Print technology | Inkjet printing |
| Colour | No |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Operational conditions | |
| Operating relative humidity (H-H) | 15 – 90% |
| Storage temperature (T-T) | -20 – 60 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 15 – 90% |
| Operating temperature (T-T) | 5 – 35 °C |
| Packaging data | |
| Package type | Blister |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Package type | Blister |
| Logistics data | |
| Country of origin | Japan |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Country of origin | Japan |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Canon PGI-5BK Ink cartridge black pigmented, 505 pages ISO/IEC 24711 26ml for Canon Pixma IP 3300/4200/MP 520/MP 610/MP 960 (0628B001)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
6 In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Canon PGI-5BK Ink cartridge black pigmented, 505 pages ISO/IEC 24711 26ml for Canon Pixma IP 3300/4200/MP 520/MP 610/MP 960 (0628B001)” Cancel reply
Description
Canon PGI-5BK Ink cartridge black pigmented, 505 pages ISO/IEC 24711 26ml for Canon Pixma IP 3300/4200/MP 520/MP 610/MP 960 (0628B001)
Canon PGI-5BK Ink cartridge black pigmented, 505 pages ISO/IEC 24711 26ml for Canon Pixma IP 3300/4200/MP 520/MP 610/MP 960
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Colour ink type | Dye-based ink |
| Type | Original |
| Ink type | Dye-based ink |
| Brand compatibility | Canon |
| Black ink page yield | 1640 pages |
| Printing colours | Photo black |
| Country of origin | Japan |
| Print technology | Inkjet printing |
| Colour | No |
| Compatibility | PIXMA iP3300 PIXMA iP3500 PIXMA iP4200 PIXMA iP4300 PIXMA iP4500 PIXMA iP5200 PIXMA iP5200R PIXMA MP500 PIXMA MP510 PIXMA MP520 PIXMA MP530 PIXMA MP600 PIXMA MP610 PIXMA MP800 PIXMA MP800R PIXMA MP810 PIXMA MP830 PIXMA MP950 PIXMA MP960 PIXMA MP970 PIXMA MX700 PIXMA MX850 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package type | Blister |
| Technical details | |
| Printing colours | Photo black |
| Package type | Blister |
| Country of origin | Japan |
| Print technology | Inkjet printing |
| Colour | No |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Operational conditions | |
| Operating relative humidity (H-H) | 15 – 90% |
| Storage temperature (T-T) | -20 – 60 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 15 – 90% |
| Operating temperature (T-T) | 5 – 35 °C |
| Packaging data | |
| Package type | Blister |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Package type | Blister |
| Logistics data | |
| Country of origin | Japan |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Country of origin | Japan |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: DK22251
In Stock
Get Instant Price
SKU: TZ221
In Stock
Get Instant Price
SKU: BP60MA
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11209
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11219
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11221
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22246
In Stock
Excl. VAT: £20.53
Incl. VAT: £24.63
Incl. VAT: £24.63
SKU: BDL7J000058040
In Stock
Excl. VAT: £36.92
Incl. VAT: £44.30
Incl. VAT: £44.30
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.