Brother TZE-261 DirectLabel black on white Laminat 36mm x 8m for Brother P-Touch TZ 3.5-36mm/HSE/6-36mm (TZE261)
SKU:
TZE261
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Brother TZE-261 DirectLabel black on white Laminat 36mm x 8m for Brother P-Touch TZ 3.5-36mm/HSE/6-36mm (TZE261)
SKU:
TZE261
Description
Brother TZE-261 DirectLabel black on white Laminat 36mm x 8m for Brother P-Touch TZ 3.5-36mm/HSE/6-36mm (TZE261)
Brother TZE-261 DirectLabel black on white Laminat 36mm x 8m for Brother P-Touch TZ 3.5-36mm/HSE/6-36mm
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Label colour | Black on white |
| Laminated | Yes |
| Brand compatibility | Brother |
| Tape type | TZ |
| Package type | Box |
| Country of origin | China |
| Compatibility | P-Touch PT-3600, PT-550, PT-9200, PT-9500, PT-9600, PT-9700, PT-9800 |
| Technical details | |
| Tape type | TZ |
| Tape size | 3.6 cm |
| Tape length | 8 m |
| Country of origin | China |
| Tape width | 3.6 cm |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Packaging data | |
| Package depth | 510 mm |
| Package width | 470 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 135 mm |
| Package weight | 149 g |
| Packaging content | |
| Package type | Box |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 3.6 cm |
| Depth | 70 mm |
| Weight | 102 g |
| Width | 40 mm |
| Tape size | 3.6 cm |
| Tape length | 8 m |
| Package width | 470 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 135 mm |
| Package depth | 510 mm |
| Package weight | 149 g |
| Height | 95 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 13.7 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Pallet gross weight | 277.2 kg |
| Products per pallet | 1800 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Other features | |
| Tape size | 3.6 cm |
| Package depth | 510 mm |
| Country of origin | China |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Brother TZE-261 DirectLabel black on white Laminat 36mm x 8m for Brother P-Touch TZ 3.5-36mm/HSE/6-36mm (TZE261)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Brother TZE-261 DirectLabel black on white Laminat 36mm x 8m for Brother P-Touch TZ 3.5-36mm/HSE/6-36mm (TZE261)” Cancel reply
Description
Brother TZE-261 DirectLabel black on white Laminat 36mm x 8m for Brother P-Touch TZ 3.5-36mm/HSE/6-36mm (TZE261)
Brother TZE-261 DirectLabel black on white Laminat 36mm x 8m for Brother P-Touch TZ 3.5-36mm/HSE/6-36mm
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Label colour | Black on white |
| Laminated | Yes |
| Brand compatibility | Brother |
| Tape type | TZ |
| Package type | Box |
| Country of origin | China |
| Compatibility | P-Touch PT-3600, PT-550, PT-9200, PT-9500, PT-9600, PT-9700, PT-9800 |
| Technical details | |
| Tape type | TZ |
| Tape size | 3.6 cm |
| Tape length | 8 m |
| Country of origin | China |
| Tape width | 3.6 cm |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Packaging data | |
| Package depth | 510 mm |
| Package width | 470 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 135 mm |
| Package weight | 149 g |
| Packaging content | |
| Package type | Box |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 3.6 cm |
| Depth | 70 mm |
| Weight | 102 g |
| Width | 40 mm |
| Tape size | 3.6 cm |
| Tape length | 8 m |
| Package width | 470 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 135 mm |
| Package depth | 510 mm |
| Package weight | 149 g |
| Height | 95 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 13.7 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Pallet gross weight | 277.2 kg |
| Products per pallet | 1800 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Other features | |
| Tape size | 3.6 cm |
| Package depth | 510 mm |
| Country of origin | China |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: TZ211
In Stock
Get Instant Price
SKU: BP60MA
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11219
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22211
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK44205
In Stock
Get Instant Price
SKU: DKBU99
In Stock
Get Instant Price
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD

Reviews
There are no reviews yet.