Brother TN-325BK Toner black high-capacity, 4K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-4150/4570 (TN325BK)
SKU:
TN325BK
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Excl. VAT: £56.26
Incl. VAT: £67.51
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
In Stock
In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Brother TN-325BK Toner black high-capacity, 4K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-4150/4570 (TN325BK)
SKU:
TN325BK
Description
Brother TN-325BK Toner black high-capacity, 4K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-4150/4570 (TN325BK)
Brother TN-325BK Toner black high-capacity, 4K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-4150/4570
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Black toner page yield | 4000 pages |
| Compatibility | DCP-9055CDN, DCP-9270CDN, HL-4140CN, HL-4150CDN, HL-4570CDW, HL-4570CDWT, MFC-9460CDN, MFC-9465CDN, MFC-9970CDW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Brother |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Country of origin | China |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 166 mm |
| Depth | 120 mm |
| Height | 340 mm |
| Package weight | 887 g |
| Weight | 494 g |
| Products per pallet | 144 pc(s) |
| Print quality | |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 887 g |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Brother |
| Country of origin | China |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Compatibility | DCP-9055CDN, DCP-9270CDN, HL-4140CN, HL-4150CDN, HL-4570CDW, HL-4570CDWT, MFC-9460CDN, MFC-9465CDN, MFC-9970CDW |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 17.4 cm |
| Pallet gross weight | 141.8 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Products per pallet | 144 pc(s) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Brother TN-325BK Toner black high-capacity, 4K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-4150/4570 (TN325BK)” Cancel reply
Buy new:
Excl. VAT: £56.26
Incl. VAT: £67.51
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
In Stock
In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Brother TN-325BK Toner black high-capacity, 4K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-4150/4570 (TN325BK)” Cancel reply
Description
Brother TN-325BK Toner black high-capacity, 4K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-4150/4570 (TN325BK)
Brother TN-325BK Toner black high-capacity, 4K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-4150/4570
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Black toner page yield | 4000 pages |
| Compatibility | DCP-9055CDN, DCP-9270CDN, HL-4140CN, HL-4150CDN, HL-4570CDW, HL-4570CDWT, MFC-9460CDN, MFC-9465CDN, MFC-9970CDW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Brother |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Country of origin | China |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 166 mm |
| Depth | 120 mm |
| Height | 340 mm |
| Package weight | 887 g |
| Weight | 494 g |
| Products per pallet | 144 pc(s) |
| Print quality | |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 887 g |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Brother |
| Country of origin | China |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Compatibility | DCP-9055CDN, DCP-9270CDN, HL-4140CN, HL-4150CDN, HL-4570CDW, HL-4570CDWT, MFC-9460CDN, MFC-9465CDN, MFC-9970CDW |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 17.4 cm |
| Pallet gross weight | 141.8 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Products per pallet | 144 pc(s) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: TZ211
In Stock
Get Instant Price
SKU: BP60MA
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11209
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11219
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11221
In Stock
Get Instant Price
SKU: DKN55224
In Stock
Get Instant Price
SKU: BDL7J000058040
In Stock
Excl. VAT: £36.92
Incl. VAT: £44.30
Incl. VAT: £44.30
SKU: DR2005
In Stock
Excl. VAT: £76.02
Incl. VAT: £91.22
Incl. VAT: £91.22
SKU: DR2000
In Stock
Excl. VAT: £78.29
Incl. VAT: £93.95
Incl. VAT: £93.95
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.