Brother TN-3230 Toner-kit, 3K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-5340 (TN3230)
SKU:
TN3230
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Excl. VAT: £74.95
Incl. VAT: £89.93
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
4 In Stock
4 In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Brother TN-3230 Toner-kit, 3K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-5340 (TN3230)
SKU:
TN3230
Description
Brother TN-3230 Toner-kit, 3K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-5340 (TN3230)
Brother TN-3230 Toner-kit, 3K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-5340
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Black toner page yield | 3000 pages |
| Compatibility | HL-5340D, HL-5350DN, HL-5350DNLT, HL-5370DW, HL-5380DN, DCP-8070D, DCP-8085DN, MFC-8370DN, MFC-8380DN, MFC-8880DN, MFC-8890DW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Brother |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Country of origin | China |
| Approximate page yield (A4, black & white, ISO/IEC 19752) | 3000 pages |
| Cartridge return & recycling | Yes |
| Colour | No |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 50 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 199 mm |
| Depth | 153 mm |
| Height | 360 mm |
| Package weight | 1.23 kg |
| Weight | 696 g |
| Package dimensions (WxDxH) | 360 x 195 x 150 mm |
| Products per pallet | 150 pc(s) |
| Print quality | |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Approximate page yield (A4, black & white, ISO/IEC 19752) | 3000 pages |
| Packaging data | |
| Package weight | 1.23 kg |
| Package dimensions (WxDxH) | 360 x 195 x 150 mm |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Brother |
| Country of origin | China |
| Colour | No |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 50 pc(s) |
| Compatibility | HL-5340D, HL-5350DN, HL-5350DNLT, HL-5370DW, HL-5380DN, DCP-8070D, DCP-8085DN, MFC-8370DN, MFC-8380DN, MFC-8880DN, MFC-8890DW |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |
| Colour | No |
| Package dimensions (WxDxH) | 360 x 195 x 150 mm |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 18.5 cm |
| Pallet gross weight | 198 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 5 pc(s) |
| Products per pallet | 150 pc(s) |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 50 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Brother TN-3230 Toner-kit, 3K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-5340 (TN3230)” Cancel reply
Buy new:
Excl. VAT: £74.95
Incl. VAT: £89.93
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
4 In Stock
4 In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Brother TN-3230 Toner-kit, 3K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-5340 (TN3230)” Cancel reply
Description
Brother TN-3230 Toner-kit, 3K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-5340 (TN3230)
Brother TN-3230 Toner-kit, 3K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-5340
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Black toner page yield | 3000 pages |
| Compatibility | HL-5340D, HL-5350DN, HL-5350DNLT, HL-5370DW, HL-5380DN, DCP-8070D, DCP-8085DN, MFC-8370DN, MFC-8380DN, MFC-8880DN, MFC-8890DW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Brother |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Country of origin | China |
| Approximate page yield (A4, black & white, ISO/IEC 19752) | 3000 pages |
| Cartridge return & recycling | Yes |
| Colour | No |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 50 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 199 mm |
| Depth | 153 mm |
| Height | 360 mm |
| Package weight | 1.23 kg |
| Weight | 696 g |
| Package dimensions (WxDxH) | 360 x 195 x 150 mm |
| Products per pallet | 150 pc(s) |
| Print quality | |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Approximate page yield (A4, black & white, ISO/IEC 19752) | 3000 pages |
| Packaging data | |
| Package weight | 1.23 kg |
| Package dimensions (WxDxH) | 360 x 195 x 150 mm |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Brother |
| Country of origin | China |
| Colour | No |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 50 pc(s) |
| Compatibility | HL-5340D, HL-5350DN, HL-5350DNLT, HL-5370DW, HL-5380DN, DCP-8070D, DCP-8085DN, MFC-8370DN, MFC-8380DN, MFC-8880DN, MFC-8890DW |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |
| Colour | No |
| Package dimensions (WxDxH) | 360 x 195 x 150 mm |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 18.5 cm |
| Pallet gross weight | 198 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 5 pc(s) |
| Products per pallet | 150 pc(s) |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 50 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: DK22214
In Stock
Get Instant Price
SKU: TZ211
In Stock
Get Instant Price
SKU: TZ221
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11209
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11219
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11221
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22211
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22246
In Stock
Excl. VAT: £20.53
Incl. VAT: £24.63
Incl. VAT: £24.63
SKU: DK22606
In Stock
Excl. VAT: £41.89
Incl. VAT: £50.27
Incl. VAT: £50.27
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.