Brother TN-243BK Toner-kit black, 1K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-L 3210 (TN243BK)
SKU:
TN243BK
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Excl. VAT: £42.10
Incl. VAT: £50.52
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
In Stock
In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Brother TN-243BK Toner-kit black, 1K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-L 3210 (TN243BK)
SKU:
TN243BK
Description
Brother TN-243BK Toner-kit black, 1K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-L 3210 (TN243BK)
Brother TN-243BK Toner-kit black, 1K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-L 3210
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Supply type | Single pack |
| Type | Original |
| Black toner page yield | 1000 pages |
| Compatibility | DCP-L3510CDW DCP-L3550CDW HL-L3210CW HL-L3230CDW HL-L3270CDW MFC-L3710CW MFC-L3730CDN MFC-L3750CDW MFC-L3770CDW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Brother |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Country of origin | Vietnam |
| Product colour | Multicolour |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 54 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 107 mm |
| Depth | 155 mm |
| Height | 388 mm |
| Package depth | 105 mm |
| Package weight | 800 g |
| Weight | 439 g |
| Package width | 155 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 385 mm |
| Products per pallet | 216 pc(s) |
| Print quality | |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Packaging data | |
| Package depth | 105 mm |
| Package weight | 800 g |
| Package width | 155 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 385 mm |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Brother |
| Package type | Box |
| Country of origin | Vietnam |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 54 pc(s) |
| Product colour | Multicolour |
| Compatibility | DCP-L3510CDW DCP-L3550CDW HL-L3210CW HL-L3230CDW HL-L3270CDW MFC-L3710CW MFC-L3730CDN MFC-L3750CDW MFC-L3770CDW |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 4977766787451 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |
| Product colour | Multicolour |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 16.8 cm |
| Pallet gross weight | 169.2 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Products per pallet | 216 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 54 pc(s) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 4977766787451 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Brother TN-243BK Toner-kit black, 1K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-L 3210 (TN243BK)” Cancel reply
Buy new:
Excl. VAT: £42.10
Incl. VAT: £50.52
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
In Stock
In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Brother TN-243BK Toner-kit black, 1K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-L 3210 (TN243BK)” Cancel reply
Description
Brother TN-243BK Toner-kit black, 1K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-L 3210 (TN243BK)
Brother TN-243BK Toner-kit black, 1K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-L 3210
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Supply type | Single pack |
| Type | Original |
| Black toner page yield | 1000 pages |
| Compatibility | DCP-L3510CDW DCP-L3550CDW HL-L3210CW HL-L3230CDW HL-L3270CDW MFC-L3710CW MFC-L3730CDN MFC-L3750CDW MFC-L3770CDW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Brother |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Country of origin | Vietnam |
| Product colour | Multicolour |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 54 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 107 mm |
| Depth | 155 mm |
| Height | 388 mm |
| Package depth | 105 mm |
| Package weight | 800 g |
| Weight | 439 g |
| Package width | 155 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 385 mm |
| Products per pallet | 216 pc(s) |
| Print quality | |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Packaging data | |
| Package depth | 105 mm |
| Package weight | 800 g |
| Package width | 155 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 385 mm |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Brother |
| Package type | Box |
| Country of origin | Vietnam |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 54 pc(s) |
| Product colour | Multicolour |
| Compatibility | DCP-L3510CDW DCP-L3550CDW HL-L3210CW HL-L3230CDW HL-L3270CDW MFC-L3710CW MFC-L3730CDN MFC-L3750CDW MFC-L3770CDW |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 4977766787451 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |
| Product colour | Multicolour |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 16.8 cm |
| Pallet gross weight | 169.2 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Products per pallet | 216 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 54 pc(s) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 4977766787451 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: TZ211
In Stock
Get Instant Price
SKU: TZ221
In Stock
Get Instant Price
SKU: BP60PA
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK11209
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22251
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK44605
In Stock
Get Instant Price
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.