Brother TN-2410 Toner-kit, 1.2K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-L 2310 (TN2410)
SKU:
TN2410
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Excl. VAT: £37.17
Incl. VAT: £44.60
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
In Stock
In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Brother TN-2410 Toner-kit, 1.2K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-L 2310 (TN2410)
SKU:
TN2410
Description
Brother TN-2410 Toner-kit, 1.2K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-L 2310 (TN2410)
Brother TN-2410 Toner-kit, 1.2K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-L 2310
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Black toner page yield | 1200 pages |
| Compatibility | HL-L2310D HL-L2350DW HL-L2357DW HL-L2370DN HL-L2375DW DCP-L2510D DCP-L2530DW DCP-L2537DW DCP-L2550DN MFC-L2710DN MFC-L2710DW MFC-L2730DW MFC-L2750DW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Brother |
| OEM code | TN-2410 |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Country of origin | Vietnam |
| Product colour | Black |
| Layers per pallet | 7 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 42 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 123 mm |
| Depth | 171 mm |
| Height | 352 mm |
| Package depth | 72 mm |
| Package weight | 767 g |
| Weight | 417 g |
| Package width | 304 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 474 mm |
| Products per pallet | 126 pc(s) |
| Print quality | |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Packaging data | |
| Package depth | 72 mm |
| Package weight | 767 g |
| Package width | 304 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 474 mm |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Brother |
| OEM code | TN-2410 |
| Package type | Box |
| Country of origin | Vietnam |
| Layers per pallet | 7 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 42 pc(s) |
| Product colour | Black |
| Compatibility | HL-L2310D HL-L2350DW HL-L2357DW HL-L2370DN HL-L2375DW DCP-L2510D DCP-L2530DW DCP-L2537DW DCP-L2550DN MFC-L2710DN MFC-L2710DW MFC-L2730DW MFC-L2750DW |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 4977766779487 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 15.2 cm |
| Pallet gross weight | 102.8 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Products per pallet | 126 pc(s) |
| Layers per pallet | 7 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 42 pc(s) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 4977766779487 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Brother TN-2410 Toner-kit, 1.2K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-L 2310 (TN2410)” Cancel reply
Buy new:
Excl. VAT: £37.17
Incl. VAT: £44.60
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
In Stock
In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Brother TN-2410 Toner-kit, 1.2K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-L 2310 (TN2410)” Cancel reply
Description
Brother TN-2410 Toner-kit, 1.2K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-L 2310 (TN2410)
Brother TN-2410 Toner-kit, 1.2K pages ISO/IEC 19752 for Brother HL-L 2310
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Black toner page yield | 1200 pages |
| Compatibility | HL-L2310D HL-L2350DW HL-L2357DW HL-L2370DN HL-L2375DW DCP-L2510D DCP-L2530DW DCP-L2537DW DCP-L2550DN MFC-L2710DN MFC-L2710DW MFC-L2730DW MFC-L2750DW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Brother |
| OEM code | TN-2410 |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Country of origin | Vietnam |
| Product colour | Black |
| Layers per pallet | 7 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 42 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 123 mm |
| Depth | 171 mm |
| Height | 352 mm |
| Package depth | 72 mm |
| Package weight | 767 g |
| Weight | 417 g |
| Package width | 304 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 474 mm |
| Products per pallet | 126 pc(s) |
| Print quality | |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Packaging data | |
| Package depth | 72 mm |
| Package weight | 767 g |
| Package width | 304 mm |
| Package type | Box |
| Package height | 474 mm |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Brother |
| OEM code | TN-2410 |
| Package type | Box |
| Country of origin | Vietnam |
| Layers per pallet | 7 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 42 pc(s) |
| Product colour | Black |
| Compatibility | HL-L2310D HL-L2350DW HL-L2357DW HL-L2370DN HL-L2375DW DCP-L2510D DCP-L2530DW DCP-L2537DW DCP-L2550DN MFC-L2710DN MFC-L2710DW MFC-L2730DW MFC-L2750DW |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 4977766779487 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 15.2 cm |
| Pallet gross weight | 102.8 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Products per pallet | 126 pc(s) |
| Layers per pallet | 7 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 42 pc(s) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 4977766779487 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: BP60MA
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22205
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22214
In Stock
Get Instant Price
SKU: DKN55224
In Stock
Get Instant Price
SKU: TZ221
In Stock
Get Instant Price
SKU: BDL7J000058040
In Stock
Excl. VAT: £36.92
Incl. VAT: £44.30
Incl. VAT: £44.30
SKU: DK22606
In Stock
Excl. VAT: £41.89
Incl. VAT: £50.27
Incl. VAT: £50.27
SKU: DR2000
In Stock
Excl. VAT: £78.29
Incl. VAT: £93.95
Incl. VAT: £93.95
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.