Brother TN-135BK Toner black high-capacity, 5K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-4040 CN (TN135BK)
SKU:
TN135BK
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Excl. VAT: £23.38
Incl. VAT: £28.06
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
1 In Stock
1 In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Brother TN-135BK Toner black high-capacity, 5K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-4040 CN (TN135BK)
SKU:
TN135BK
Description
Brother TN-135BK Toner black high-capacity, 5K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-4040 CN (TN135BK)
Brother TN-135BK Toner black high-capacity, 5K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-4040 CN
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Supply type | Single pack |
| Type | Original |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Black toner page yield | 5000 pages |
| Compatibility | DCP-9040CN, HL-4040CN, HL-4050CDN, MFC-9450CDN, DCP-9042CDN, HL-4050CDNLT, MFC-9440CN, HL-4070CDW, MFC-9840CDW, DCP-9045CDN |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Brother |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Country of origin | China |
| Cartridge return & recycling | Yes |
| Page yield footnote | 5% @ A4 |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 30 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 190 mm |
| Depth | 147 mm |
| Height | 360 mm |
| Dimensions (WxDxH) | 313 x 110 x 58 mm |
| Package weight | 1.34 kg |
| Weight | 715 g |
| Package dimensions (WxDxH) | 365 x 195 x 150 mm |
| Empty weight | 565 g |
| Products per pallet | 120 pc(s) |
| Print quality | |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 1.34 kg |
| Package dimensions (WxDxH) | 365 x 195 x 150 mm |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Brother |
| Page yield footnote | 5% @ A4 |
| Country of origin | China |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 30 pc(s) |
| Compatibility | DCP-9040CN, HL-4040CN, HL-4050CDN, MFC-9450CDN, DCP-9042CDN, HL-4050CDNLT, MFC-9440CN, HL-4070CDW, MFC-9840CDW, DCP-9045CDN |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |
| Page yield footnote | 5% @ A4 |
| Empty weight | 565 g |
| Package dimensions (WxDxH) | 365 x 195 x 150 mm |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 17.3 cm |
| Pallet gross weight | 156 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Products per pallet | 120 pc(s) |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 30 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Brother TN-135BK Toner black high-capacity, 5K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-4040 CN (TN135BK)” Cancel reply
Buy new:
Excl. VAT: £23.38
Incl. VAT: £28.06
Delivery Date:
Tomorrow, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
1 In Stock
1 In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Brother TN-135BK Toner black high-capacity, 5K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-4040 CN (TN135BK)” Cancel reply
Description
Brother TN-135BK Toner black high-capacity, 5K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-4040 CN (TN135BK)
Brother TN-135BK Toner black high-capacity, 5K pages ISO/IEC 19798 for Brother HL-4040 CN
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Supply type | Single pack |
| Type | Original |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Black toner page yield | 5000 pages |
| Compatibility | DCP-9040CN, HL-4040CN, HL-4050CDN, MFC-9450CDN, DCP-9042CDN, HL-4050CDNLT, MFC-9440CN, HL-4070CDW, MFC-9840CDW, DCP-9045CDN |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Brother |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Country of origin | China |
| Cartridge return & recycling | Yes |
| Page yield footnote | 5% @ A4 |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 30 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 190 mm |
| Depth | 147 mm |
| Height | 360 mm |
| Dimensions (WxDxH) | 313 x 110 x 58 mm |
| Package weight | 1.34 kg |
| Weight | 715 g |
| Package dimensions (WxDxH) | 365 x 195 x 150 mm |
| Empty weight | 565 g |
| Products per pallet | 120 pc(s) |
| Print quality | |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black |
| Packaging data | |
| Package weight | 1.34 kg |
| Package dimensions (WxDxH) | 365 x 195 x 150 mm |
| Technical details | |
| Type | Original |
| Brand compatibility | Brother |
| Page yield footnote | 5% @ A4 |
| Country of origin | China |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 30 pc(s) |
| Compatibility | DCP-9040CN, HL-4040CN, HL-4050CDN, MFC-9450CDN, DCP-9042CDN, HL-4050CDNLT, MFC-9440CN, HL-4070CDW, MFC-9840CDW, DCP-9045CDN |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Other features | |
| Print technology | Laser printing |
| Page yield footnote | 5% @ A4 |
| Empty weight | 565 g |
| Package dimensions (WxDxH) | 365 x 195 x 150 mm |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 17.3 cm |
| Pallet gross weight | 156 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Products per pallet | 120 pc(s) |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 30 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: TZ211
In Stock
Get Instant Price
SKU: BP60MA
In Stock
Get Instant Price
SKU: BP60PA
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22205
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22211
In Stock
Get Instant Price
SKU: DK22251
In Stock
Get Instant Price
SKU: DKN55224
In Stock
Get Instant Price
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.