DELL 255W Power Supply, MCDT(T164M) (T164M)
SKU:
T164M
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Monday, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Description
DELL 255W Power Supply, MCDT(T164M) (T164M)
DELL 255W Power Supply, MCDT,
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “DELL 255W Power Supply, MCDT(T164M) (T164M)” Cancel reply
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Monday, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “DELL 255W Power Supply, MCDT(T164M) (T164M)” Cancel reply
Description
DELL 255W Power Supply, MCDT(T164M) (T164M)
DELL 255W Power Supply, MCDT,
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
Antec Neo ECO Modular NE1000G M White ATX 3.0 power supply unit 1000 W 20+4 pin ATX (0-761345-11791)
SKU: 0-761345-11791
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: 0-761345-11703
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: J1J77
In Stock
Excl. VAT: £49.45
Incl. VAT: £59.34
Incl. VAT: £59.34
SKU: 9TMRF
In Stock
Excl. VAT: £60.95
Incl. VAT: £73.14
Incl. VAT: £73.14
SKU: USP-RPS
Key Features:
| Brand | Ubiquiti |
| Type | Power Supply Units |
| Motherboard power connector | 24-pin ATX |
| Total power | 995 W |
| Mean time between failures (MTBF) | 100000 h |
| Number of fans | 1 fan(s) |
| Product colour | Grey |
| Power supply unit (PSU) form factor | 1U |
| Certification | CE, FCC, IC |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Operating temperature (T-T) | -5 - 45 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Width | 442.4 mm |
| Depth | 325.6 mm |
| Height | 43.7 mm |
| Weight | 5.5 kg |
| Certification | CE, FCC, IC |
In Stock
Excl. VAT: £323.50
Incl. VAT: £388.20
Incl. VAT: £388.20
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD

Reviews
There are no reviews yet.