DELL 1100W Power Supply(Y26KX)
SKU:
Y26KX
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Excl. VAT: £62.10
Incl. VAT: £74.52
Delivery Date:
Tuesday, May 26
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
8 In Stock
8 In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Buy new:
Excl. VAT: £62.10
Incl. VAT: £74.52
Delivery Date:
Tuesday, May 26
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
8 In Stock
8 In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Be the first to review “DELL 1100W Power Supply(Y26KX)” Cancel reply
Description
DELL 1100W Power Supply(Y26KX)
DELL 1100W Power Supply,
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: 0-761345-11659
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: AT-MMCR-PWR-AC-60
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: 0-761345-11389-2
Key Features:
| Brand | Antec |
| Power supply unit (PSU) form factor | ATX |
| 80 PLUS certification | 80 PLUS Gold |
| Purpose | PC |
| cable management | fully modular |
| ATX version | 3 |
| Product colour | Black |
| Certification | cTUVus, TUV, CB, RCM, CE, FCC, BIS, BSMI, KC, UKCA, ICES |
| On/off switch | Yes |
| Total power | 850 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Input current | 5 - 10 A |
| Power Factor Correction (PFC) type | Active |
| Combined power (+3.3V) | 120 W |
| Combined power (+12V) | 849.6 W |
| Combined power (+5V) | 120 W |
| Combined power (-12V) | 3.6 W |
| Combined power (+5Vsb) | 15 W |
| Max output current (+3.3V) | 20 A |
| Max output current (+12V) | 70.8 A |
| Max output current (+5V) | 20 A |
| Max output current (-12V) | 0.3 A |
| Max output current (+5Vsb) | 0.125 |
| Hold time | 150 ms |
| Motherboard power connector | 20+4 pin ATX |
| Number of SATA power connectors | 12 |
| Peripheral (Molex) power connectors (4-pin) | 4 |
| PCI Express power connectors (6+2 pin) | 4 |
| CPU power connector (4+4 pin) | Yes |
| Cabling type | Fully-Modular |
| ATX power connector (12+4 pin) | Yes |
| Width | 150 mm |
| Depth | 140 mm |
| Height | 86 mm |
| Weight | 1.6 kg |
| Package weight | 4.62 kg |
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: 0-761345-11399
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: 0-761345-11653-4
In Stock
Excl. VAT: £37.61
Incl. VAT: £45.13
Incl. VAT: £45.13
SKU: 9XD51
In Stock
Excl. VAT: £49.45
Incl. VAT: £59.34
Incl. VAT: £59.34
SKU: 5XV5K
In Stock
Excl. VAT: £49.45
Incl. VAT: £59.34
Incl. VAT: £59.34
SKU: 0-761345-11394-6
Key Features:
| Brand | Antec |
| Modularity | Fully Modular |
| PSU Form Factor | ATX |
| Fan diameter | 12 cm |
| Number of fans | 1 fan(s) |
| Device Type | Power supply - active Power Factor Correction (PFC) - internal |
| 80 PLUS Certification | 80 PLUS Gold |
| Input Voltage | AC 100-240 V |
| Power Capacity | 1000 Watt |
| Certification | cTUVus, TUV, CB, RCM, CE, FCC, BIS, BSMI, KC, UKCA, ICES |
| Product colour | Black |
| Total power | 1000 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Input current | 6 - 12 A |
| Power Factor Correction (PFC) type | Active |
| Combined power (+3.3V) | 120 W |
| Combined power (+12V) | 996 W |
| Combined power (+5V) | 120 W |
| Combined power (-12V) | 3.6 W |
| Max output current (+3.3V) | 20 A |
| Max output current (+12V) | 83 A |
| Max output current (+5V) | 20 A |
| Max output current (-12V) | 0.3 A |
| Max output current (+5Vsb) | 0.125 |
| Power protection features | Over power, Over voltage, Overcharge, Short circuit, Under voltage |
In Stock
Excl. VAT: £107.33
Incl. VAT: £128.80
Incl. VAT: £128.80
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD

Reviews
There are no reviews yet.