Aruba 2920 3.0m InfiniBand/fibre optic cable 3 m Black (J9736A)
SKU:
J9736A
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Excl. VAT: £126.07
Incl. VAT: £151.28
Delivery Date:
Monday, May 18
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
1 In Stock
1 In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Aruba 2920 3.0m InfiniBand/fibre optic cable 3 m Black (J9736A)
SKU:
J9736A
Description
Aruba 2920 3.0m InfiniBand/fibre optic cable 3 m Black (J9736A)
Aruba 2920 3.0m InfiniBand/fibre optic cable 3 m Black
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Cable length | 3 m |
| Product colour | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85444290 |
| Technical details | |
| Cable length | 3 m |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 3 m |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85444290 |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Aruba 2920 3.0m InfiniBand/fibre optic cable 3 m Black (J9736A)” Cancel reply
Buy new:
Excl. VAT: £126.07
Incl. VAT: £151.28
Delivery Date:
Monday, May 18
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
1 In Stock
1 In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Aruba 2920 3.0m InfiniBand/fibre optic cable 3 m Black (J9736A)” Cancel reply
Description
Aruba 2920 3.0m InfiniBand/fibre optic cable 3 m Black (J9736A)
Aruba 2920 3.0m InfiniBand/fibre optic cable 3 m Black
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Cable length | 3 m |
| Product colour | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85444290 |
| Technical details | |
| Cable length | 3 m |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 3 m |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85444290 |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: SFP-H10GB-CU1M-AO
In Stock
Get Instant Price
SKU: AT-SP10TW3
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: FB3M-LCST-010D
Key Features:
| Brand | Ess Cable |
| Fibre Mode | Multimode |
| Fibre Connector | LC - ST |
| Diameter | 3.0mm |
| Fibre Standard | 50µm core, 125µm Duplex |
In Stock
Get Instant Price
SKU: SFP-H10GB-CU3M=
Key Features:
| Brand | Cisco |
| Product Type | Fibre Optic Cables |
| Cable length | 3 m |
| Product colour | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Package width | 227.1 mm |
| Package depth | 287.3 mm |
| Package height | 44.5 mm |
| Package weight | 272.11 g |
In Stock
Excl. VAT: £42.55
Incl. VAT: £51.06
Incl. VAT: £51.06
SKU: SFP-H10GB-CU1M=
In Stock
Excl. VAT: £58.31
Incl. VAT: £69.97
Incl. VAT: £69.97
SKU: SFP-H10GB-CU2M=
In Stock
Excl. VAT: £78.32
Incl. VAT: £93.98
Incl. VAT: £93.98
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD

Reviews
There are no reviews yet.