Cisco 10G Direct Attach Twinax SFP+ Cable, Passive, 30AWG Cable Assembly, 1 M, Beige(SFP-H10GB-CU1M=)
SKU:
SFP-H10GB-CU1M=
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Excl. VAT: £58.77
Incl. VAT: £70.52
Delivery Date:
Tomorrow, May 21
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
In Stock
In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Cisco 10G Direct Attach Twinax SFP+ Cable, Passive, 30AWG Cable Assembly, 1 M, Beige(SFP-H10GB-CU1M=)
SKU:
SFP-H10GB-CU1M=
Description
Cisco 10G Direct Attach Twinax SFP+ Cable, Passive, 30AWG Cable Assembly, 1 M, Beige(SFP-H10GB-CU1M=)
Cisco 10G Direct Attach Twinax SFP+ Cable, Passive, 30AWG Cable Assembly, 1 M, Beige
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Cable length | 1 m |
| Product colour | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Packaging data | |
| Package width | 227.1 mm |
| Package depth | 287.3 mm |
| Package height | 44.5 mm |
| Package weight | 272.11 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Cable length | 1 m |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 1 m |
| Package width | 227.1 mm |
| Package depth | 287.3 mm |
| Package height | 44.5 mm |
| Package weight | 272.11 g |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
Technical Table
Reviews (0)
Be the first to review “Cisco 10G Direct Attach Twinax SFP+ Cable, Passive, 30AWG Cable Assembly, 1 M, Beige(SFP-H10GB-CU1M=)” Cancel reply
Buy new:
Excl. VAT: £58.77
Incl. VAT: £70.52
Delivery Date:
Tomorrow, May 21
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
In Stock
In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Cisco 10G Direct Attach Twinax SFP+ Cable, Passive, 30AWG Cable Assembly, 1 M, Beige(SFP-H10GB-CU1M=)” Cancel reply
Description
Cisco 10G Direct Attach Twinax SFP+ Cable, Passive, 30AWG Cable Assembly, 1 M, Beige(SFP-H10GB-CU1M=)
Cisco 10G Direct Attach Twinax SFP+ Cable, Passive, 30AWG Cable Assembly, 1 M, Beige
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Cable length | 1 m |
| Product colour | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Packaging data | |
| Package width | 227.1 mm |
| Package depth | 287.3 mm |
| Package height | 44.5 mm |
| Package weight | 272.11 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Cable length | 1 m |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 1 m |
| Package width | 227.1 mm |
| Package depth | 287.3 mm |
| Package height | 44.5 mm |
| Package weight | 272.11 g |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: AT-SP10TW3
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: SFP-H10GB-CU5M=
Key Features:
| Brand | Cisco |
| Product Type | Fibre Optic Cables |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Cable length | 5 m |
| Product colour | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Cable length | 5 m |
| Package width | 227.1 mm |
| Package depth | 287.3 mm |
| Package height | 44.5 mm |
| Package weight | 362.81 g |
In Stock
Excl. VAT: £88.09
Incl. VAT: £105.71
Incl. VAT: £105.71
SKU: JL488A
Key Features:
| Brand | HPE |
| Product type | InfiniBand & Fibre Optic Cables |
| Connector 1 | SFP28 |
| Connector 2 | SFP28 |
| Cable length | 3 m |
| Data transfer rate | 25 Gbit/s |
| Product colour | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85447000 |
| Weight | 184.2 g |
In Stock
Excl. VAT: £282.73
Incl. VAT: £339.27
Incl. VAT: £339.27
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD

Reviews
There are no reviews yet.