Wacom graphic tablet Black 476 x 268 mm USB (DTH227K0B-ST)
SKU:
DTH227K0B-ST
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Monday, Jun 1
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Buy new:
Get Instant Price
Delivery Date:
Monday, Jun 1
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Be the first to review “Wacom graphic tablet Black 476 x 268 mm USB (DTH227K0B-ST)” Cancel reply
Description
Wacom graphic tablet Black 476 x 268 mm USB (DTH227K0B-ST)
Wacom DTH227K0B-ST graphic tablet Black 476 x 268 mm USB
Specifications
| Tablet | |
|---|---|
| Device interface | USB |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Working area | 476 x 268 mm |
| Maximum reading height | 1 cm |
| Tablet input type | Pen, Touch |
| Connectivity technology | Wired |
| Pen | |
| Pen included | Yes |
| Wireless pen | Yes |
| Pressure levels | 8192 |
| Display | |
| Display | LCD |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Pixel pitch | 0.12398 x 0.12398 mm |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| HD type | UHD |
| Touchscreen | Yes |
| Display diagonal | 139.7 cm (55″) |
| Ports & interfaces | |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| USB Type-C ports quantity | 2 |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Features | |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 517 mm |
| Depth | 312 mm |
| Height | 30 mm |
| Tablet weight | 5 kg |
| Pen dimensions LxD | 160 x 8.4 mm |
| Pen weight | 9.1 g |
| Packaging content | |
| Tablet stand | Yes |
| Design | |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: NR.R1REE.001
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: CTL-4100K-N
In Stock
Excl. VAT: £52.90
Incl. VAT: £63.48
Incl. VAT: £63.48
SKU: CTL-6100K-B
In Stock
Excl. VAT: £54.05
Incl. VAT: £64.86
Incl. VAT: £64.86
SKU: CTL-672-N
In Stock
Excl. VAT: £67.85
Incl. VAT: £81.42
Incl. VAT: £81.42
SKU: CTC6110WLW1B
In Stock
Excl. VAT: £109.91
Incl. VAT: £131.89
Incl. VAT: £131.89
SKU: DTK-2420
In Stock
Excl. VAT: £1,458.45
Incl. VAT: £1,750.14
Incl. VAT: £1,750.14
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.